Asustan tällä hetkellä Leedsissä ja olen yrittänyt netistä ettiä Leedsissä toimivia suomi seuroja sun muuta vastaavaa mutta en ole löytänyt mitään. Tietääkö kukaan onko täällä päin mitään seuraa, jotka esim. järjestää pubi-iltoja tms.. Olisi kiva tavata muita suomalaisia ja kuulla kokemuksista englannissa.
Kiitos etukäteen kommenteista!
Suomalaisia Leedsissä?
6
645
Vastaukset
- sinulle.
Vähän pelottava linkki, mutta... tässä se on: http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1629990
- asutaan
Hei, asun talla hetkella Huddersfieldissa. Olisi todella kiva tavata muita suomalaisia, eli jos kiinnostaa niin ota yhteytta [email protected].
- niinaelina3293
Yliopistolla on Scandinavian Society
- yksikseensinne
Haluaisin nostaa tämän keskustelun ylös, sillä täällä kirjottelee parikymppinen nainen joka on muuttamassa Leedsiin lähitulevaisuudessa ja olisi mahdollisten ystävien tarpeessa, olisi iso apu alkuun pääsemisessä uudessa maassa tavata jokunen suomalainen ja kuulla kokemuksia jne :)
- marjami1
Moikka!
Saavuimme Britteihin viime joulukuussa poikaystäväni kanssa ja muutamme ensi kuun aikana Leedsiin (sain sieltä töitä). Olisi kiva tavata muita suomalaisia, joten minuun voi ainakin ottaa yhteyttä. Facebookissa on semmoinen ryhmä kuin Finns in Yorkshire, sieltä löytyy ehkä lisää porukkaa :)
Viestiä voi laittaa [email protected] :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774672- 1801987
- 1311696
- 1481265
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161171- 351066
- 78963
- 52936
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78892- 4858