Loppuuko

Neurotol slow 200 mg päänsärky ja kuvottava olo,kun lääke on ollut pitemmän ajan käytössä.Olen juuri aloittanut kyseisen lääkkeen ja kuvottaa ja päätä särkee ja on huono olo.Onko kokemusta?
4599
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

"loppuu"jos lääke on sopivaa aloitukseen kuuluu monesti oksennusta ym huonovointisuutta siinä huomaa kuinka kovia monet lääkkeet on .

Äänestä

vuorokaudessa 200mg Neurotol Slowia?

200mg on todella pieni määrä päivässä.

Äänestä

Neurotol Slowta 700 mg päivässä plus Keppraa eikä päänsärky nyt kertaakaan ole kuulunut sivuvaikutuksiin. Väsymys tosin. NS on melko tuju lääke eikä sovi kaikille koska aiheuttaa IHAN kaikille jonkinasteisia sivuvaikutuksia ja pahin on tietysti maksa-arvojen kohoaminen mutta näitähän nyt seurataan verikokeilla säännöllisesti. Itselläni otetaan nykyään enää kerran vuoteen koska maksa-arvot eivät ole paukkuneet mihinkään taivaisiin.Montako tablettia siis otat NS 200sta päivittäin? Terveisn MLL

Äänestä

aloitettu 200mg:n tabletilla jota eka viikon 1/2 tablettia aamulla ja 1/2 tablettia illalla.Nyt homma jatkuu 1 tabletti aamuin illoin.Kauhistuttaa,miten tällaista voi ottaa,koska väsyttää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lääke.mix kirjoitti:

Neurotol slow 200 mg päänsärky ja kuvottava olo,kun lääke on ollut pitemmän ajan käytössä.Olen juuri aloittanut kyseisen lääkkeen ja kuvottaa ja päätä särkee ja on huono olo.Onko kokemusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu