AHNEUDEN AIKA kirjoittanut Ari Ojapeltro

Ari Ojapellolla on tutkittua tietoa , vaikutuksista jotka ovat johtaneet lamaan Suomessa jo toistamiseen vähälleaikaa.

Edellisen laman haavat eivät ole vielä umpeutuneet ja nyt tehdään jo uusia käsijöitä.

Kannattaa tulla kuuntelemaan.
Keskusteluun on myös ilmeisesti varattu aikaa.
2183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ITSENÄISYYSPUOLUEEN JOENSUUNSEUDUN TILAISUUS

puhujina:

Antti Pesonen EU-vaaliehdokas
Ari Ojapelto tietokirjailija
Markku Henneken soitinrakentaja

Äänestä

kun on ryypännyt yön ja noussut juuri pukilta.
Kirjoitustaito on palautuva ominaisuus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LAUANTAINA Carelicumisa kirjoitti:

Ari Ojapellolla on tutkittua tietoa , vaikutuksista jotka ovat johtaneet lamaan Suomessa jo toistamiseen vähälleaikaa.

Edellisen laman haavat eivät ole vielä umpeutuneet ja nyt tehdään jo uusia käsijöitä.

Kannattaa tulla kuuntelemaan.
Keskusteluun on myös ilmeisesti varattu aikaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu