rv 12 ja kohtu näkyy tai tuntuu vain ja ainoastaan makuulla aamuisin. On varmaan sen verran täysi virtsarakko, että työntää kohtua tarjolle. Kohtu tuntuu selvästi sellaisena tennsipallona. Mutta se on enempi oikealla???? Ultrissakin ja doplerilla kuunneltaessa anturi on oikealla. Istukka on takaseinässä. Onkohan kohtu jotenkin oikealle kallelleen vaiko sikiö (4cm) majoittunut enempi oikealle.
Kaikki varmasti ok, mutta ihmetyttää vaan...
Kaikki varmasti ok, mutta ihmetyttää vaan...
Vastaukset 2
Vanhimmat
Olen viikolla 22 ja maha on ihan selvästi "toispuoleinen" oikealle päin. Ei se mitenkään häiritse, mutta ero on selkeä kun makaa selällään. Ylhäällä vasemmalla on "kuoppa". :)
En tiedä minäkään mistä tuo johtuu, mutta ei siitä mitään haittaakaan ole.Olen kuullut että monella muullakin on ollut epäsuhta maha.
on oikealla puolella ja ihan selvästi. Kuulemma ei ole haittaa siitä... nyt rv 35 menossa