kaksoset kertokaapa miksi...?

veskari61

Olen "seurustellut" kaksosmiehen kanssa jonkun aikaa. Suhteemme on ollut melkoista vuoristorataa koko ajan. Mies piiritti minua aikansa ja halusi tavata. No tapaaminen johti epämääräiseen suhteeseen. Välillä tämä mies on kiihkeä ja haluaa tavata....välillä sitten taas "katoaa" ja hiljenee jonnekin? Nyt olen yrittänyt kysellä, josko olisi järkevää lopettaa tämä suhde, koska se ei ole ihan sitä mitä minä siltä odotan.Tämä mies ei halua kuullakaan asiasta, mutta ei muuta käyttäytymistään.Hän loukkaantuu kun kysyn.Hän kertoo kyllä tykkäävänsä minusta oikeasti.Välillä tuntuu, ettei hän halua olla kanssani, mutta ei suostu laskemaan myöskään irti. Miksi se on niin vaikeaa? Itse olen vesimies ja ollut suhteellisen kärsivällinen hänen suhteensa.....pidän hänestä kyllä, ei vain tahdo jaksaa.Valaiskaapa minua tässä....... ?

7

2174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tämä mies

      tykkää kyllä susta, kun on niin sanonut mutta ei kuitenkaan tykkää susta niin paljon, että ois menettänyt sydämensä sulle. Siksi tarvitsee omaa aikaa paljon. Jos ois menettänyt sydämensä sulle niin haluaisi olla sun kanssa koko ajan. Olen itse kaksosnainen...

    • kaksonen n

      loputon vapauden kaipuu,haluaa olla suhteessa ja haluaa omaa vapautta,mutta ei vältämättä suo samaa toiselle..älä ainakaan painosta jos haluat pitää,mutta jos et niin varmasti pääset eroon painostamalla,vaatimalla,kahlitsemalla,mustasukkaisuudella jne...kyl se susta tykkää,mutta tarvii vaan sen oman katoamisen:)

    • ei voi

      omistaa.Voipi olla,että tämä mies on vielä sellainen,joka ei halua sitoutua kehenkään,vaikka varmasti tykkää sinusta.Hän voi myös tykätä monesta yhtä aikaa,eikä voi luonteelleen mitään.

      • luultavammin

        että tykkää monesta yhtä aikaa ja haluaa vaihtelua.Luultavasti et koskaan ole ainoa,vaikka varmaan tykkää sinustakin.
        Niin,että odota vuoroasi kiltisti:D


    • kanssa jo

      kohta 7v ja tuon olen kyllä huomannut, "loputon vapauden kaipuu,haluaa olla suhteessa ja haluaa omaa vapautta,mutta ei vältämättä suo samaa toiselle". Muutenki tuntuu että ainakin tämä kaksonen "ajaa" mut todellakin loppuun..hän voi ilmoittaa tuntia ennen jonnekkin menosta ja jos itse teen niin niin siitä syntyy hirveä meteli. Meillä suhteessa on muitakin tämmösiä ongelmia jotka ei mun mielestä ole ihan pieniä, mutta hän ei taida haluta nähdä niitä tai sitten niitä ei hänen mielestä edes ole. Hänen pitää saada mennä miten haluaa mutta ei suo mulle samaa vapautta. Hän on aina ensin, muut vasta sitten.

    • mitä tahdot itse

      Jos suhde on oikea, luonnollinen ja molemminpuolinen, niin tällaisia kysymyksiä ei synny. Ihminen, jolle syntyy tällainen kysymys ja sen esittää toisille, vaikuttaa aika epäkypsältä tai ei ole koskaan kokenut oikeaa rakkautta vastapuolista sukupuolta kohtaan.

      Lupaan, että kun on oikea rakkaus kyseeessä, niin näet päivän paistavan ja kuulet lintujen laulavan pimeän talvenkin keskellä. Jos se on oikeaa, niin silloin ei edes ajattele tällaisia kysymyksiä ja ei varmaankaan välitä mitä neuvoa saisi toisilta.

      Kannattaa vielä odottaa sitä oikeaa!

    • 5v.

      mulla aivan samanlainen kaksosmies.ei enään.varo kaksimielinen pettäjä loppupeleissä!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      128
      4639
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      29
      3377
    3. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      20
      3315
    4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      47
      2979
    5. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      51
      2965
    6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      122
      2839
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      18
      2590
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2315
    9. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      9
      2199
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2135
    Aihe