Synkkä oululainen on tavanomainen näky. Ihminen, joka on saatanallinen tuomitsija omista kuvioistaan lähtien aina ja iän kaikkisesti. Kärppien otteluissa istutaan ja käydään, mutta ääntä ja iloista elämää ei saa pitää (paitsi fanikatsomossa). Jos niin käy tai jos pidetäänkin niin senhän huomaa.
Ja sitten muuten vaan turpa kiinni. Eipä ole ihme, että tänne ei väki tai laitokset halua muuttaa.
Synkkä oululainen
8
825
Vastaukset
- Chi Wehen Zhou
Oulu ottanut oppia kiinalaisista ja siirtynyt Härän vuoteen-kuppiloissa hirveät määrät härkiä-luulisi, että cityä ei ole tarkoitettukaan heteromiehille. Milloin alkaa Naisten vuosi täällä periferiassa?
- mene muualle
latelemaan valheitasi ja virheellisiä tietojasi.
Mä oon Oulussa asunu kohta 3 vuotta, sitä ennen 15 vuotta Helsingissä. Voin sanoa, että kyllä Oulussa puheliaampia ja mukavempia ollaan ja osataan pitää hauskaa!- sinulla
Oulussa asumisesta. Tulet vielä huomaamaan kaupunnilaisten totisuuden ja tylsyyden.
- paikka asua
sinulla kirjoitti:
Oulussa asumisesta. Tulet vielä huomaamaan kaupunnilaisten totisuuden ja tylsyyden.
täällä pärjää tosi hyvin. se on itsestä kiinni sitten jos ei pärjää. ei auta muuta kuin sääliä sellasta.
- paikka asua"
paikka asua kirjoitti:
täällä pärjää tosi hyvin. se on itsestä kiinni sitten jos ei pärjää. ei auta muuta kuin sääliä sellasta.
näin on, mutta tympäisee vaan ihmisten synkkyys ja monilla ei ole elämä tasapainossa koska on paljon alkoholisteja ja myös yli- tai alipainoisia ihmisiä näkee erittäin paljon.
- ylip
paikka asua" kirjoitti:
näin on, mutta tympäisee vaan ihmisten synkkyys ja monilla ei ole elämä tasapainossa koska on paljon alkoholisteja ja myös yli- tai alipainoisia ihmisiä näkee erittäin paljon.
Sun oma elämä ei taida olla tasapainossa? Itse olen hiukan ylipainoinen ja minun elämä todellakin on tasapainossa, olen tyytyväinen itseeni, joten eipä tarvi tutkailla vastaantulijoiden ulkoisia avuja, miettien jotta mikähän tollakin elämässä mättää ku ei mallinmitoissa tms.
Kokeilehan ite pistää suuta hevosenkengälle, hymyyn yleensä vastataan hymyllä..
- Hyvä meininki!
Aika hauska, mutta toisaalta masentava viestiketju. Toi, että "Eipä ole ihme, että tänne ei väki tai laitokset halua muuttaa" on tietty ihan paskapuhetta. Oulu seutukuntineen on aikamoinen muuttovoitollinen kasvukeskus.
Eikö täällä ole varsin hyvä meininki? Ainakin mun mielestä on! Ihmisiä muuttaa paljon pitkin P-Suomea ja Kainuun suunnalta, joten se mukavasti tuo lisäväriä porukkaan.
Mä ainakin viihdyn. Tosin Kärppiä ei jaksa ja erään uskonlahkon touhuille voi vain nauraa :D
Ääähhh...ei kaikkea pidä ottaa niin vakavasti! - totta on,...
pohjoisessa ja pimeänä talviaikana tuskin monikaan jaksaa hymyillä ja olla iloisella mielellä.Mutta asia on toki korjattavissa.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Kaamosmasennus
http://kuningaskuluttaja.yle.fi/node/1609
http://www.valohoito.fi/art/terve.htm
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa
Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens412983Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n1302715- 1872620
EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt1962285Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men1251740Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille
Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast4581179- 85959
Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti
Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll174874- 45827
Kievarin pöydät
Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul15782