siellä kauniit maisemat ja se Jousijärvikin ja paljon muuta.
Menkää porilaiset viettään viikonloppulomaa joskus sinne.
Kertokaa sitten!
ps. saa sinne muutkin mennä..
Kullaa se on
5
917
Vastaukset
- kaunista seutua
kun vaan osaa poiketa isoilta teiltä sinne pikkuteille, siellä järviä ja erämaata.
Kannattaa käydä kesällä eritoten. - kuulumisia
itse asuin sen joen varrella, aina se mielessä säilyy, joka kiven muistan siinä joessa uidessani, pääsisipä siihen vielä joskus uimaan.
Kaunista!- siis äskeiseen
mieli laukkasi nopeammin, kuin osasin kirjoittaa.
- kiertänyt Kullaan
erämaisemineen, jokineen, järvineen, oliko Joutsijärvessä peräti 52 saarta, poiminut ne sieltä karpaleet, puolukat, mustikat, ym..käynyt leirikeskuksen maisemissa Joustijärven maisemissa, Silokankaaalla, niin, mitä puuttuu?
- kaunista niin....
jos minulla esim. olisi porissa työpaikka, kulkisin tuon matkan ja asuisin kullaalla.
25km ei ole paljonkaan matkaan, jos saa asua luonnon helmassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1243893Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta263642Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1202576Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten802510Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää542448Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii102410Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom92403Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole252380Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1652316Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin642264