Kallista on

City-marketin laktoositon maito 1.85 S-market
Plazassa maito oli vielä 1.79.
Kalkki/D-vitamiini pillereihinkö siirryttävä.
3493
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Maanantaina S-marketissakin on varmaan uudet hinnat.

Äänestä

että laktoosi-intoleranssia sairastavia "rokotetaan" hurjan kalliilla tuotteilla...Aivan kuin ihminen itse sille mitään voisi? Jos saisin, luopuisin sairaudestani ilomielin! Ei tarvitsis aina kytätä ja kysellä, että mistä mikäkin on tehty. Pienikin määrä laktoosia saa niin kipeäksi, ettei tosikaan. Ei riitä, että sairastat ja kärsit siitä, se on vielä kallistakin! Kyllä on maidon,jogurtin yms. käyttö vähentynyt paljon ko.sairauden myötä, koska hinnat näissä tuotteissa on järjettömiä!

Äänestä
  • Laktoosi-intoleranssi ei ole sairaus.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


iäkäs nainen kirjoitti:

City-marketin laktoositon maito 1.85 S-market
Plazassa maito oli vielä 1.79.
Kalkki/D-vitamiini pillereihinkö siirryttävä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu