oli kyllä törkyisen näköinen eilen (pe) illalla. Lattia "lainehti" irtokarkeista, suklaakarkit oli möössäytyneet asiakkaiden jaloissa.
Vieressä myyjä tyynen rauhallisesti täytti hedelmähyllyä.
Olisko ollut mukavampi siivota ne heti pois lattialta?
No, mukavahan ne on raapia siitä nyt, kun ovat tarttuneet lattiaan kiinni.
Ymmärtäähän sen, että siivojan työ on erikseen, mutta voisikohan sitä käyttää ihan maalaisjärkeäkin?
antoi perin sotkuisen ja hälläväliä tunteen koko kaupasta.
Vieressä myyjä tyynen rauhallisesti täytti hedelmähyllyä.
Olisko ollut mukavampi siivota ne heti pois lattialta?
No, mukavahan ne on raapia siitä nyt, kun ovat tarttuneet lattiaan kiinni.
Ymmärtäähän sen, että siivojan työ on erikseen, mutta voisikohan sitä käyttää ihan maalaisjärkeäkin?
antoi perin sotkuisen ja hälläväliä tunteen koko kaupasta.
Vastaukset 13
Vanhimmat
MyPa?
ehkäpä... mut kyl se on Kangasalan Voitto!
Hedelmä- ja vihannesosaston (hevi) myyjän toimenkuvaan kuuluu ne rehut EIKÄ mikään siivoojan työ! Jokainen hoitakoon omat asiansa piste.
Ilmoitus asiasta karkkihyllyn vastaavalle tai siivoojalle.
minä ilmottasin myymäläjohtajalle että ompa paskaset lattiat.Karkit tässä tapauksessa sanoisin pitkin lattiaa sanoisin.
En tiiä onko lain mukaan mahdollista,että city veloittaa kusemisesta 20 senttii.Perkele aina maksan pankkikortilla.Toi pitäis muuten oikein kunnolla selvittää.HARVINAISTA HERKKUA ON KUITENKIN.
siitä nyt kannata kinata. 20 cent. mikä 20 cent. maksa miten maksa. kuse nurkalle jos rahat loppu (:
vaatinu aivoja, että olis käyny oma-aloteisesti hakemassa harjan ja rikkalapion. Toivottavasti kaltaisiasi typeryksiä ei koskaan eksy asiakaspalvelualalle.
Nyt on mukava siivoojan niitä jynssätä huonolla palkalla lattiasta irti.
Helvetin itsekkääksi on ihmiset muuttunu.
Ja samalla maalaisjärjen käyttö on unohtunut kokonaan.
"ASIOIN" sovituskopissa,siellä on lattiapinta-alaa valumia varten.
Jos asiakkaat laittaisivat karkit pussiin , eikä lattialle niin tältäkin keskustelulta vältyttäisiin!!!!
Kävin sanomassa myyjälle, että oletteko huomannaeet että lattialla on kamala kasa karkkeja ja tyhjiä pusseja, myyjä vain naureskeli, että aina on tuon näköistä kun on karkit halvalla. Nolompaa on tietysti se, että miksi ihmeessä ihmiset viskoo ne karkit lattialle, oli kuinka halpaa tahansa. Käsittämätöntä tuhlausta. Huom. minä kävin siellä to-iltana..
Tottakai siivota pitää, mutta miksi ne on siellä lattialla, sitä ihmettelen enemmän.
myyjä, jos vaan naureskeli asiakkaan huomiolle.
Täytyy antaa palautetta suoraan sinne, ei tästä ole mitään hyötyä.
Kyllä tämä on parasta palautetta mitä firma voi saada.Kun kritiikki leviää suurelle asiakasjoukolle,kaupan on pakko puuttua epäkohtiin.Monesti joku yksittäinen palaute ei paljon heidän korviaan letkauta.Muistuu tässä mieleen eräs kauppa ,jonka myyjät lähes pelkäsivät asiakkaita, kun täällä porukka revitti niin palvelu parani aivan toiseen tasoon.Bussikuski alkoi tervehtimään jne jos näitä tapauksia hieman muistelee.