Onko tälläiselle

palstalle

mitään käyttöä. Tänne ihmiset kirjoittelevat ja kyselevät mieltään askaruttavista asioista, mutta kenellään ei näytä olevan mielenkintoa niihin vastata.

3

827

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keräilijä

      Kyllä tälle palstalle käyttöä on, on niitä turhimpiakin olemassa.

      Se ettei näihin kysymyksiin täällä vastailla voinee johtua siitä että jos vastaa jotenkin, niin aina joku ns. "kateellinen" tulee ja haukkuu lyttyyn ja väittää aivan jotain muuta. Eihän niistä pitäisi välittää, mutta aina se vähän suututtaa.

    • samaa

      kun luin ilmoituksia, sillä useimmat kuvaukset eri esineistä ovat niin puutteellisia, ettei niistä saa mitään käsitystä ko. esineestä. Mukaan pitäisi ehdottomasti liittää kuva esineestä.
      Parempi olisi kiikuttaa esine arvioitavaksi osto- ja myyntiliikkeeseen, antiikkiliikkeeseen, museoon tai huutokauppojen pitäjille.Tutkikaa myös kirjastoista alan kirjallisuutta, mm. muotoiluoppilaitosten kirjastoissa hyviä opuksia esim. Taideteollinen korkeakoulu Helsinki, Muotoiluinstituutti(Lamk) Lahti, Kymk Kouvola.

    • mikä maljakko

      Kun kysymykset ovat tätä luokkaa "minulla on ruskea lasi maljakko noin 20 cm sen alaosa on pyöreä samoin yläosa. Onko se harvinanen kuka sen on suunnitellut. " niin mitäpä tuohon voisi vastata ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      210
      3285
    2. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

      Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
      Maailman menoa
      62
      2024
    3. Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon

      Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt
      Köyhyys
      38
      1641
    4. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      65
      1593
    5. Oon kyllä välillä ollut susta

      Nainen huolissani, en oo niin sydämetön mitä tunnut ajattelevan
      Ikävä
      105
      1337
    6. Tuntuuko sinusta mies

      että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti
      Ikävä
      22
      1235
    7. Rakastan sitä

      kun uppoat selittämään jotain. Etsit oikeaa tapaa sanoa jotain, jonka olet jo etukäteen miettinyt, sekoat vähän sanoissa
      Ikävä
      50
      1033
    8. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      6
      1020
    9. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      196
      974
    10. Mitä tapahtuisi....

      Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties
      Ikävä
      61
      947
    Aihe