Omat kuvat toisiin kuviin

Olen nähnyt netissä muokattuja kuvia, joissa esim. kasvot on liitetty hienosti kerrostalon sivuseinään, bussipysäkin mainokseen..tietääkö kukaan mistä tämä ohjelma nimeä tai mistä tämä mahtaa löytyä?
2418
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onnistuu kaikilla ohjelmilla jossa on tasot.
Alimalle tasolle laita sen kerrostalon, pysäkin tms.
Luot toisen tason jonne laitat sen kasvokuvan.
Ja huomioi tietenkin kuvin koko suhteessa toisiinsa.
Sen jälkeen säädät kasvokuva-tason peittävyyttä, eli näkyykö kasvoista läpi seinää, jos niin kuinka paljon.
Sen jälkeen yhdistät tasot ja tallennat uudella nimellä.
Netistä saa ilmaiseksi esim Gimp ohjelman joka on suomenkielinen.
Photoshop Elements maksaa n 100 euroa ja on tosi hyvä ohjelma myös,

Äänestä

Meinasitko sellasta face in hole tyylistä juttua. Ite meinaan oon vähän haeskellu sellasta...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SMMmmmmm kirjoitti:

Olen nähnyt netissä muokattuja kuvia, joissa esim. kasvot on liitetty hienosti kerrostalon sivuseinään, bussipysäkin mainokseen..tietääkö kukaan mistä tämä ohjelma nimeä tai mistä tämä mahtaa löytyä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu