Kuorosota

jatkoon...

jeejeee, hyvähyvä Veeti ja kuorolaiset, pitäkää Salon lippua korkealla, finaaliin ja voittoon saakka !!

4

629

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • video
    • salolainen katsoja

      Onnittelut Veetin kuorolle jälleen. Olette parasta mitä tällä hetkellä tiedän. Ihmetyttää kovasti esim. salkkarin nuiva suhtautuminen näinkin suureen uutisarvoon kuin kuorosota. Eteläsuomalaisessa lehdessä on juttua jopa siitä, kun joku aivastaa... Salosta näyttää olevan tosi vähän kannustusjoukkoja paikan päällä tai sitten Salolaisilla ei ole mitään lippuja tms. jos teitä siellä on, pitäkäähän meteliä.

      VVV!!!

      • arvi1

        Joopa joo,solistit lauloi päin sitä ihteään ja kansa kehuu?


      • kannustajia

        paikan päällä ja meteliä pidetään..
        Ajoittain siellä on niin kova melske, ettei yhtään kuule juontajan spiikkauksia eikä kyllä mitään muutakaan, mutta sitten kun kotona katsoo saman telkusta nauhalta niin se yleisön melu on häivytetty pois..
        Salon kannustusjoukoilla on upeita Veeti on paras- kylttejä sekä Salo on enemmän- viirejä, mutta tuo kuorosodan ohjaaja ei taida meistä paljoakaan pitää, koska ei niitä liialti TV:ssä näy..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      152
      11518
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      148
      5413
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      42
      4346
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      132
      3622
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      39
      2708
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1916
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      107
      1636
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      360
      1596
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      92
      1481
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      136
      1431
    Aihe