toyotan alkuperäinen

valmistama cd radio pitäis saada irti.mikä on se jekku, miten se irtoaa.kyseessä -98 corolla.onko ruuveilla kiinni,vai pitääkö purkaa muoveja ympäriltä enemmänkin.yritin, mutta en löytänyt"viisastenkiveä".joku jolla kokemusta vois neuvoo.
2210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onko siinä soittimen ympärillä alkuperäinen irroitettava asennuskehys?

Yleensä kun tuon kehyksen poistaa, tarvitsee lisäksi irroitusavaimet, jotka työnnetään molempiin laitoihin sen metallisen kehyksen ja soittimen väliin ja nitkutellaan soitin irti. Jos ei ole noita alkuperäisia avaimia, voi kokeilla vaikka jotain ohuesta pellistä tehtyjä liuskoja, josko niillä saisi soittimen sivuissa olevat lukitukset aukeamaan.

Tuossa viimeisenä on E12 malliin (ei tietoa onko samanlainen vanhemman mallin kanssa) tuon kojelaudan "särkemisohje", jos on vähänkään apua, niin ole hyvä.

http://techdoc.toyota-europe.com/legacy/Toy/aimuploads/{3E82F74F-85BB-45DD-8195-3B6CFADD4472}/Audio LHD A3E11L-0-F.pdf

Äänestä
  • autossa on radio siinä, missä tuossa mallissa näyttötaulu,vai mikä onkaan.ei toimi tuo ohje.kellään ei liene kokemusta radio irroittamisesta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


panasonicin kirjoitti:

valmistama cd radio pitäis saada irti.mikä on se jekku, miten se irtoaa.kyseessä -98 corolla.onko ruuveilla kiinni,vai pitääkö purkaa muoveja ympäriltä enemmänkin.yritin, mutta en löytänyt"viisastenkiveä".joku jolla kokemusta vois neuvoo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu