"Miina ja Manu eksyksissä" näytelmästä ?
Mitä mieltä
6
772
Vastaukset
- näytelmä
Oli tosi suuri pettymys itselle ja ennenkaikkea lapsilleni!
- Maanu ja Mina
Todella fiasko. Kyllä harmitti lasten puolesta kun kyselivät ympärillä monta kertaa, että joko tää loppuu? Miksi lasten näytelmässä on Tarja ja Pentti, pitäskö lasten tietää ne? "Näytelmässä" oli aivan liian vähän toimintaa, ei semmosta jutustelua lapset jaksa kauan seurata. Kyllä se niin on, että ei oo Titi-nallen voittanutta : )
- raijakaarina
Olin hämmästynyt yleisön aliarvioinnista. Osa lapsista oli pukeutunut kuin juhlaan. Ei mitään mahdollisuutta ennakkoon nauttia virvokkeita tai olla mukana juhlassa. Oliko esitys tarkoitettu meille mummoille, äideille ja isille. Ei naurattanut presidentin puolison tai presidentin eksyminen kaupunkimme pääkadulla. Eihän sinne voi eksyä. Lapset tietysti vastasivat: joo, tai ei, tai tuonne meni verhon taakse. En myöskään ole varma osasivatko edes nykyvanhemmat laulua"valppain mieli,,". Jälkeenpäin kuulin, että kyseinen eksyksissä oli esitetty jo yli viisi vuotta sitten Varkaudessa.
Nykyajan lapset ovat järkeviä ja ajattelevia.
Poliisi voi tulla opettamaan tarhaan ja kouluun liikennesääntöjä ja kyllä vanhemmat ja isovanhemmatkin niitä opettavat. Olin tosi pettynyt. Onneksenne sali oli lähes täynnä.
Olkaa hyvät ja tulkaa tähän päivään ja kunnioittakaa lasten maailmaa.
lapsenlapseltani kysyttäessä millaista oli: niin vastaus apaattisesti: ihan hyvä.
Ei ollut
Ystävyydellä, panostakaa sanomaan ja esittämiseen.
Raijakaarina.
ps. ankaraa arvostelua kenties helpottaa lasten ja teatterin kanssa eläminen. - jäänyt
lukematta "Miina ja Manu eksyksissä" kirja ?
Todennäköisesti useimmissa perheissä on luettu ko. kirjanen ja odotukset oli sen mukaiset.
Todellakin lapsia aliarvioiva suoritus.
Tarinasta muutenkin; jos piiloleikissä nukahtaa jonnekin tiskin taakse niin onko silloin eksyksissä ?
Konstaapeli Reinikainen ja T.Halonen "imitaatiot" kuuluvat johonkin muualle kuin lasten näytelmään. - pienen
ihmisen suuret odotukset romahtivat! Eikä edes Miina ja Manu tulleet näytelmän jälkeen tapaamaan lapsia, se olisi pelastanut edes vähän pettymystä!
- fajklff
onneksi muistimme näytelmän "liian myöhään"ja ei sitten ostettu lippuja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 724657
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h714449Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112977Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv732873Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p222186Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.582008Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151699- 321513
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1121389- 1851298