onko

hyötyä siitä kun pääsin nyt vasta täysin irti tupakista rv19menossa?pelottaa hirveästi..en pystynyt heti lopettaan kauheaa tressiä oli,vähennin et 1-2päivässä ja nyt sitten täysin ilman.
3296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minä lopetin rv31 , sitä ennen 20-30 savuketta/päivä! Uudenvuoden yönä olen polttanut viimeisen tupakan ja olen huomannut kyllä ison eron olotilassa! Vaikeata on ollut välillä olla ilman, mutta olen vain sinnitellyt!

Ensimmäinen asia, minkä huomasin, oli se että vauva mahassa rauhoittui huomattavasti! No, onhan se kyllä kasvanutkin, että tilaa on vähemmän, mutta kuitenkin.

Keuhkothan vauvalla kehittyvät joka päivä syntymään asti ja sinä lopetit kuitenkin jo puolessa välissä raskautta!! Ja sinun oma stressaaminen tupakoinnista ja nikotiini ja muut 4000 eri myrkkyä vähenevät sinun elimistöstä, kuten myös vauvan elimistöstä!

Hieno juttu, että olet pystynyt lopettamaan, vaikka helppoa se ei ole! Nyt muuta kun nautit puhtaudesta ja uusista tuoksuista ja mauista!! =D

Äänestä
  • kiitos sinulle paljon!!tuntuu heti paljon paremmalta kun kuulin,eikä heti kauheita haukkuja tullut,kiitos vielä kerran!!

    Äänestä

ja paljon onkin! Hyvä, että olet nyt onnistunut lopettamaan. Aina parempi myöhään kuin ei milloinkaan ja sinullahan on vielä yli puolet raskausajasta jäljellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitään kirjoitti:

hyötyä siitä kun pääsin nyt vasta täysin irti tupakista rv19menossa?pelottaa hirveästi..en pystynyt heti lopettaan kauheaa tressiä oli,vähennin et 1-2päivässä ja nyt sitten täysin ilman.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu