tällä palstalla?
Onhan täällä KP:llä erityisen monta uskovaista?
Kuten myös avioeron kärsineitä, miten avioero kuullu tänne mutta ei saa todeta:
"Jumalaa ei todennäköisesti ole olemassa"?
Onhan täällä KP:llä erityisen monta uskovaista?
Kuten myös avioeron kärsineitä, miten avioero kuullu tänne mutta ei saa todeta:
"Jumalaa ei todennäköisesti ole olemassa"?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Uskovaiset ovat niin pihalla, että kun eivät osaa perustella asioitaan, niin kieltävät sitten niistä puhumisen.
Katsoppas maita joissa on vahva uskonnollinen johto, oli se sitten kristinusko tai islam, niin uskontoa ei arvostella eikä kyseenalaisteta.
Ei siitä kauaa ole kun suomessa näistä kirjoituksista olisi päässyt ihan laillisesti hengestään.
uskonnot ovat kivikautista hommaa.
On oma osio Suomi24keskustelussa. Että mene sinne selittämään.
Kaikille täällä kokkolapalstalla keskusteltaville asioille on omat palstansa, sama siis lopettaa koko kokkolapalsta.
Jumalatonta porukaa/ko?
Uskosta ja uskonnottomuudesta on parempi keskustella niille varatuilla palstoilla. Muuten tämä palsta muuttuu taas kerran hyödyttömäksi kaaokseksi, jossa hihhulit huutavat helvettiä ja toiset taas eivät niihin helvetteihin usko.
Mistä asioista tällä palstalla sitten pitäisi keskustella?
Kokkolan asioista?
Eikö kokkolassa ole uskovaisia, eivätkö kokkolan uskovaiset saa puhua uskosta?
Mistä pirusta tällä palstalla saa puhua?
"Mistä pirusta tällä palstalla saa puhua? "
No jos aivoissa ei ole muuta keskustelunaihetta kuin pirut ja muut olemattomat henkiolennot, niin silloin on parasta tehdä ihan muuta. Voi painua vaikka hiihtämään, oluelle tai kirjastoon kunkin henkilökohtaisten mielihalujen mukaan.
Pirujen ja helvettien innokas esilletuonti muka jokaisen kokkolalaisen henkilökohtaisena kiinnostuksenaiheena on... no miettiköön jokainen mitä.
menny mihinkää, pitääkö ajaa joku päivitysjuttu vai miten ne saa pelittämään, seisoin ainakin puolituntia kunnes joku sinitakkiporukka kanto kadun reunaan.
urheilusivuille kertomaan tuosta hiihdostasi. Ohhoh taisi tulla väärälle palstalle, olisikohan jopku valittelupalsta jossa ei ole kokkolalaisia.
Mistä täällä sotten saa keskustella.
Mikä olisi sellainen hyvä aihe?
on rakkaus.
siisti ottaa parit keski-oluet,ja saunoo vähän hönössä.siinä on mun jumala.
Heh juu...
Eihän täällä saa todeta edes sitä, että Jumala kaiken todenäköisyyden maukaan ON olemassa.
Roomalaiskatolilaisen kirkon sisään on selvästi luikerellut itse saatana.