vai kävikö niin ettei tarvinnut tehdä mitään. Minulla kävi niin että sekä että. Kyllä tulee ikävä analogisia aikoja, niin kuin eräs kertoi muualla.
Eikö riittänyt että siirryimme dikiaikaan, mutta vielä niitä pitää jonkun kanava vaihdon takia päivittää. Toivottavasti kaikilla on boksinsa ohjekirja tallessa.
Eikö riittänyt että siirryimme dikiaikaan, mutta vielä niitä pitää jonkun kanava vaihdon takia päivittää. Toivottavasti kaikilla on boksinsa ohjekirja tallessa.
Vastaukset 10
Vanhimmat
kauko-ohjaimen Menu-valikosta valiten asentamaan uudelleen. Boxi hoiti itse kaiken yllättävän nopeasti ja vaivattomasti. Ehkä olisi ollut jonkin muu tapa, mutten viitsinyt ryhtyä tutkimaan.
Jos ohjeita tarvitsee, niitä tarjoillaan monessa paikassa. Puhelimitse voi myös kysyä apua, jos ohjeet ovat kateissa. Ehkä me joudumme opettelemaan vielä monia uusia asioita tekniikkojen kehittyessä.;))
koska tänään piti uusia haku useampaan kertaan ennenkuin kaikki kavanavat suostuivat näkymään.
Ei pitäisi kehuskella tai nuolaista ennenkuin tipahtaa.;))
siihen vieläkään mitään ohjekirjaa.
Sätin samaan menoon itseäni - äijänä olen täystumpelo tässäkin tekniikan hallinnassa.
Pitää laite viedä viritettäväksi tai kutsuttava joku hoitamaan homma.
Tosin vain maksulliset kanavat ovat sekaisin. Tavalliset toimii. Discovery ei näy ollenkaan.
Tämäkin kanava Plus-tv puolella.
Laitoin digiboxin menu-näppäimen takaa kanavien uudelleenasennuksen. Nyt minulla on kaksi 7 ja 9 kanavaa. Teema ja urheilukanava kummittelevat tuplana. Uusi 8 kanava asentui oikein. En ole vielä alkanut selvittää, mistä johtuu. Johtuisiko, koska on Soneran kaapeliverkko.
Päivitettyäni 4 digiboxiani ratkaisuksi löytyi 'palauta tehdasasetukset'. Se tepsi lopulta. Pelkkä kavavien uudelleen haku ei riittänyt.
Mielestäni Digitan olisi pitänyt tämä kertoa, eikä mainita vain 'kavavien uudelleen haku' ratkaisuksi.
jos rupeaa poksi sekoileen.
Päivitellään kun ei tarttenut päivittää boksia.:)
ala..olen kadottanut sen ohjekirjan. Eikun rohkeesti sit vaan kapulan kimppuun ja toivotaan parasta. Kohta kaikki on tietenkin sekaisin.
kyllä ohjeet löytyy mutta mun uusi telkkari ei vaan vörki mutta mulla on pieni matolaatikko makkarissa ja se toimii kuin enkeli.