Meillä on topfield 400 PVRt tallentava boxi. Miten käy tallennettujen ohjelmien, jos palautan tehdasasetukset, säilyvätkö ne vai katoavat? Nyt näkyy tuplaten kaikki kanavat ja ilman tehdasasetusten palautusta niistä ei kai pääse eroon. En ainakaan löydä mitään, miten voisin poistaa tuplakanavat muuten.
Ohjekirjan mukaan pitäisi myös pystyä leikkaamaan pätkiä pois tallennetuista ohjelmista, mutta enpä ole onnistunut. Mitäköhän tein väärin, kun tein ohjeiden mukaan?!!
Ohjekirjan mukaan pitäisi myös pystyä leikkaamaan pätkiä pois tallennetuista ohjelmista, mutta enpä ole onnistunut. Mitäköhän tein väärin, kun tein ohjeiden mukaan?!!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Topparista en tiedä, mutta ainakin Handan 6000 löysi kanavat kun palautin tehdasasetukset ja tein uuden kanavahaun. Tallannetut ohjelmat säilyvät kovalevyllä.
Tehdasasetusten palautus ei vaikuta kovalevyllä oleviin ohjelmiin eli voit tehdä sen huoletta. Tuplakavavista et välttämättä pääse eroon vaikka teet palautuksen ja uuden kanavahaun. Se tarkoittaa yleensä että paikalla kuulluu kaksi lähetysasemaan ja boksi löytää samat kanavat kahdelta eri taajuudelta. Pääse niistä eroon manuaalihaulla jos tiedät mitä taajuutta haluat katsoa.