Säätila Agadirissa

ihmettynyt

Hei! Onkos ketään joka olisi juuri tullut Marokosta, lähinnä Agadirista? Olemme ensi viikon torstaina lähdössä sinne ja olen yrittänyt tutkailla säätilaa siellä, mutta nää netskuportaalin säätiedot poikkeaa niin radikaalisti toisistaan, ettei enää tiedä mitä uskoa. Eli jos joku on tullut juuri sieltä tai on paikan päällä, niin voisitteko kertoa mikä on todellinen säätila nyt ja mahdollinen ennuste?

3

992

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • säätilanne

      Olimme vuoden alussa kaksi viikkoa Agadirissa ja lämpötilat päivällä mahtui loman aikana haarukkaan 12 - 20. Pilvisinä päivinä sää oli koleahko, lämpiminä päivinä tarkeni hieman rannalla loikoillakin. Harmitti, etten tajunnut ottaa kevyttä toppatakkia ja umpinaisia korkkareita matkaan, sillä illalla/yöllä voi lämpötila olla hyvinkin 5 tuntumassa. Suosittelen siis illoiksi kunnon varusteita!

    • Olen ollut nyt Agadirissa reilut nelja viikkoa. Tama talvi on ollut poikkeuksellisen viilea ja sadettakin on ollut muutamana paivana. Nyt nayttaisi tilanne paranevan ja ensi viikolle ennustellaan 22 - 24 astetta. Ennuste on kuitenkin lentokentalle ja Agadirissa voi olla pari astetta viileampaa koska merivesi on viela kylmaa. Auringonotto on sujunut kuitenkin mainiosti hotellien uima-altailla koko ajan. Yolla on ollut n. 10 astetta, joten lamminta vaatetta kannattaa myos varata mukaan.
      Uskoisin, etta ajankohta on juuri oikea tulla tanne mutta kesaisia hellesaita en uskalla luvata.

      • alkup.

        ...tiedoista, huomenna tullaan!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      99
      973
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      54
      908
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      808
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      142
      731
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      675
    6. 78
      531
    7. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      508
    8. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      506
    9. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      86
      497
    10. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      70
      486
    Aihe