Kuulin äsken

toukokuussa Raisiossa järjestetään Raisrock. Mitäs tykkäätte? ja onko kukaan muu kuullut kyseistä huhua?
81493
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Siitä olen kuullut että Ruissalolle haetaan korvaavaa paikkaa.

Kertoiko huhu missä se aiotaan järejestää?

Aikaisemmin on puhuttu myös Artukaisista.

Äänestä

Toukokuun 23.s päivä Kerttulan liikuntakeskuksessa. Kaikki vanhat, hyvät bändit Raisiosta esiintyvät siellä. Raisrock viettää silloin 30-vuotis synttäreitään.

Äänestä

on ollut Turun Sanomissakin sekä paikallislehdissä. Vähän ovat myöhässä sun huhuilijasi.

Äänestä
  • Tästä Raisrockista ei ole ollut vielä mitään julkista, sekoitat kai siihen kitarasankarijuttuun. Tänään ilmestyvässä Kaupunkiuutiset-lehdessä saattaa jo olla.

    Raisrock 30 vuotta -konsertti järjestetään Kerttulan liikuntahallissa 23.5., ja mukaan on tulossa suuri joukko alkuaikojen bändejä.

    Äänestä

  • ollut lehdissä vielä kirjoitti:

    Tästä Raisrockista ei ole ollut vielä mitään julkista, sekoitat kai siihen kitarasankarijuttuun. Tänään ilmestyvässä Kaupunkiuutiset-lehdessä saattaa jo olla.

    Raisrock 30 vuotta -konsertti järjestetään Kerttulan liikuntahallissa 23.5., ja mukaan on tulossa suuri joukko alkuaikojen bändejä.

    Vanhojen raisiolaisbändien lisäksi tulossa myös Kilpi.

    Äänestä

oikeesti raision kaupungin nimi muutetaan ja siitä tulee ruisio ....Joten kesällä ruisiossa järjestetään ruisrock

Äänestä

Viime vuonna sitä lähdettiin innoissaaan järjestämään, kunnes "työryhmä" huomasi olevansa liikkeellä liian myöhään ajankohtaa ajatellen. Silloin lehdessä luki, että tapahtuma siirtyisi tähän kuluvaan vuoteen.

Äänestä
  • Se viimevuotinen peruuntunut tapahtuma oli Lifeline Productionsin suunnittelema iso rock-festari, jolla ei ollut mitään tekemistä perinteisen Raisrockin kanssa, eikä ehkä raisiolaisten bändienkään kanssa.

    Raisrock täyttää nyt siis 30 vuotta. Tapahtumaa järjestettiin vuosittain alkaen vuodesta -79 jonnekin 80-luvun puoliväliin, sen jälkeen satunnaisemmin. Olisikohan viimeksi ollut Tasalan torilla 2005 (onko siitä taas niin kauan?) Raisrockin järjestäjinä ovat aina olleet Raision kaupunki yhdessä paikallisten bändien kanssa.

    Raisrock tulee jakautumaan kahteen osioon: iltapäivällä nuoret raisiolaisbändit esiintyvät ulkolavalla (näistä ei vielä ole mitään esiintyjälistaa). Illalla vanhat konkarit, joista monet olivat mukana jo ensimmäisessä Raisrockissa, esiintyvät liikuntahallin sisätiloissa.

    Päivämäärä siis 23.5. Näissä linkeissä tarkempaa tietoa, niin ei tarvitse huhuja ihmetellä :)

    http://www.turkulainen.fi/Vapaa-aika-ja-viihde/Kulttuuriuutiset/Raision-Raisrock-tayttaa-30-vuotta

    http://www.kaupunkiuutiset.fi/090204/KU090204_0203.pdf

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


huhun, kirjoitti:

toukokuussa Raisiossa järjestetään Raisrock. Mitäs tykkäätte? ja onko kukaan muu kuullut kyseistä huhua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu