Tekeekö tällä Magellan Crossover autonavigaattorilla jossa on topo kartasto mitään veneily käytössä?
Onko kokemuksia?
Magellan Crossover TOPO kartastolla?
6
679
Vastaukset
- veneilylaitteet
Tekeekö Lowrance plotterilla mitään autokäytössä, no ei tee!! Samaa voisi sanoa noihin autonavigaattoreihin veneilykäytössä, ei toimi!! Ehkä kuitenkin juuri ja juuri soutuveneessä syksyllä sorsajahdissa, jotta osaa kännissä soutaa kaislikosta kotiin.
- peketipe
Crossover viime kesän käytössä merellä ja hyvin toimi.
- ja toimii
Myös Hakkapeliitta ja Taskuloisto toimivat erittäin hyvin.
- 123NEEVIIKUU7
Jos sinulla on laitteessa pelkkä maantie- ja topografinen kartta, niin ei se oikein vesille sovi, paitsi ehkä kalareissuun tutuille vesille, koska näkyyhän siinä hieman syvyystietoja ja joitakin reimareitakin.
Mutta, Magellanin Maasto- ja Vesistökartta käy jo paremmin vesille ja parhaiten merellä navigointiin soveltuu Magellanin Bluenav merikortit. - jannep!
123NEEVIIKUU7 kirjoitti:
Jos sinulla on laitteessa pelkkä maantie- ja topografinen kartta, niin ei se oikein vesille sovi, paitsi ehkä kalareissuun tutuille vesille, koska näkyyhän siinä hieman syvyystietoja ja joitakin reimareitakin.
Mutta, Magellanin Maasto- ja Vesistökartta käy jo paremmin vesille ja parhaiten merellä navigointiin soveltuu Magellanin Bluenav merikortit.Onko kokemuksia crossoverin vesistökartasta? Kannattaako ostaa kun hinta kuiteskin on suht kallis?
Tai saako jostain "poltettua" tai muuten halvalla?
- pärjää
mulla on järvikartat ja hyvin oon pärjännyt.
plotteriin saa paremmin merkattua kiviä ym. mitä kartassa ei jostain syystä ole. Jos nyt ostaisin hankkisin plotterin ja autoon oman navikaattorin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17012945
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545458Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454810Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493689Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392798Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1211969Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1121715Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3661638Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1081538Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361481