aina lehtien palstoilla millon hakannu vaimosa tai ryypänny pariviikkoo ynnämuuta.......
nykänen suomen turhin julkkis....
huvittaa...
8667
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
On se sääli seuraa sen nykyistä menoo.
Mutta kuitenkin se on aikanaan ollu suomen kaikkien aikojen paras mitalimies, ehkä sen jälkielämän virheistä muut oppii ja pysyy ruodussa.
Eli - on sujut, elämä meni persiilleen, ja nyt kamppailaan alkoholin rappeuttaman sydämen kanssa, mutta kyllä oli hienoa tuulettaa niitä matin voittoja 20 vuotta sitten.
Matti on jo käsite. Viel noin 5v sitten se oli turha julkkis mut nykyisin se on julkkisten hall of famessa.
Elämä on laiffii
Vai 20 vuotta sitten??? Mun laskuopin mukaan 0n reilu 15 vuotta siitä kun Nykänen voitti v.1988 Talviolympialaisissa useammankin mitalin, kultaisia joukossa!
Ihan vaan nuoremmillekin tiedoksi!
Kyllä se Nykäs-Matti voitti jo 1984 Sarajevossa. Ihan vaan nuoremmille tiedoksi! 1984->2003, eli noin 20 vuotta sitten.
Nykänen voitti ison mäen maailmanmestaruuden jo Oslossa -82. Edellisenä vuonna voitti jo nuorten maailmanmestaruuden. Sitten vuonna -84 Sarajevon olympialaisista tuli kultaa isosta ja hopeaa pienestä mäestä... jne.
No kyllä elämä on ollut Matin parasta aikaa, vaikka kredit/debet on valitettavasti fifty/sixty
Nyt Matista tehdään oma elokuvakin, vielä.
Mihin tämä maa on oikein menossa ja mihin sen nousussa ollut elokuva teollisuuden arvostus ?
Keitä he luulevat saavansa Matin neljäksi vaimoksi, ja meneekö 600.000 rikki tällä kertaa ?
evvk.