MTV3 sumuttaa

Suutarin lapsen kengät

MTV3 veti viikseen Hesaria. Katsokaa kellotusaikoja

08:39
MTV3 päivittää raadollisella huuhaa sivustollaan ainakin omasta mielestään "uutisen" mikä on täyttä puutaheinää, tyypillistä MTV3:lta. Vanhoilta huijareilta

http://viihde.mtv3.fi/uutiset/televisio.shtml/793366?maajussille_morsian




Sen jälkeen MTV3:n konnat etsivät Hesarilta yksinkertaisen ja hölmön toimittajan,

11:40
yksinkertainen löytyi tällä kertaa ja sen nimi oli Latva-Mantila joka ennenkin on loistanut Hesarissa tuulesta temmatulla jutuillaan.
http://www.hs.fi/tulosta/1135243248221


"löi läpi Holannissa"

Latva-Mantila ei edes osaa suomenkielen taitoa, mikä on muuten "Holanti", Hollannin tiedän mutta mikä on Hollanti.

Ja mitä "läpi menemistä" on täysin luokattoman ja roskaviihteeksi luokiteltavan tavis- viihdeohjelman näyttäminen Hollannin yksityisellä televisio-asemalla, luokatonta roskaohjelmaa ilman minkään valtakunnan arvostusta,huomiota, meriittiä tai palkintoa?
Missä oli kyseisen tuulesta temmatun uutisen uutisarvo, yhteiskunnallinen merkitys ja painopiste. Kuuluuko Latva-Mantila ihmisryhmään "helposti huijattavissa"

Laitan tästä aiheesta varmuuden vuoksi kopion Google News:n häpeäpaalulle roikkumaan ikiajoiksi varoittamaan MTV3:n huijareista !!!

1

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • again?

      siis mittee puhut

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      65
      4242
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      67
      4241
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      109
      2905
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      58
      2796
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      21
      2029
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      55
      1992
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1679
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1503
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      109
      1353
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1281
    Aihe