Tietääkö kukaan, missä on myytävänä pieniä loisteputkivalaisimia, jotka voi laittaa pistokkeeseen? Ei siis mitään kiinteitä sellaisia. Ajattelin keittiöön hankkia semmoisen.
loistevalaisin
keittiöön
5669
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
roikkalampuja, jotka ovat varsin tökeröjä keittiöön. Tai sitten on erilaisia pöytävälaisimia lukematon määrä, jos sellainen käy. Lähes kaikki valaisimet voidaan varustaa pistorasialiitännälle. Muutos pitää tehdä asiallisesti ja valaisin pitää kiinnittää asennusohjeen mukaan. Myyntipaikkoja ovat valaisinliikkeet, sähköliikket, tavaratalot, nettikaupat yms.
Putkia, joissa on pistokeliitäntä. Halkaisija jotain vähän yli 2 senttiä. Sisällä on elektroninen pieni muuntaja (muuttaja), joten vaikutelma on siro. Eikä se europistoke paljon tilaa vaadi jossain pistorasiassa, (huomaamaton, valkoinen).
Hong kong myy ainakin. Tod.näk. myös K-rauta ja tarjoustalot. hinta n. 20€
Ikealla on Grundtal niminen sarja, jota pystyy ketjuttamaan ja johon löytyy monenmoista erilaista osaa, myös pieniä loisteputkivalaisimia. Jos oikein muistan, niin ei vaadi kiinteää asennusta, vaan toimii pistokkeellakin (korjatkaa, jos jollain on parempaa muuta tietoa).
niin muistaakseni oli jopa valinnan varaa.