Tänään SaPKo häviää

Mutta vain siksi että otamme seuraavat viikot iisisti ja sitten karsintasarjassa pieksämme Rokit, Titaanit ja Ketterät kevyesti 12-0
9378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

karsinnoissa RoKi:n, Ketterän ja HeKi:n, sillä HeKi vielä tippuu ja valuu alas.

Äänestä
  • HeKin kannattajilta ja pelaajilta valuu housuun nähdessään lihaksikkaat pelaajat ja lähes kaksimetrisen Hirttomiehen katsomossa aitiopaikalla.

    Äänestä

että te ootta ottaneet iisisti koko kauden.

Äänestä
  • SaPKo on vain antanut säälistä tasoitusta heikoimmille ja armahtaa vastaisuudessakin vapaaehtoisesti heikko-osaisia ja yleislahtattomia pelaajavastustajia.

    Äänestä

Harmittaako, kun olit väärässä?

Äänestä

...saatana...vaikka oli sovittu,että SaPKo varmistelee tänään Jokipoikien sarjavoiton...niin kukaan ei muistanu sanoo sitä Machuldalle...ja hää tietämättömyyttään meni ja kääns koko paskan SaPKolle...

...vi##u...mie luulen,että ne häviää tuskin kymmenellä maalilla/erä ees Rovaniemen Kullin Imijöille...

Äänestä
  • Aloittaja

    Itseasiassa olin oikeassa. SaPKo pelaili löysästi ja otti rennosti mutta SaPKo on vain niin hyvä joukkue että sekin riittää kaatamaan sarjajohtaja vieraissa.

    SaPKo-Jääkiekon AATELIA!

    Äänestä

  • makopide1969 kirjoitti:

    Itseasiassa olin oikeassa. SaPKo pelaili löysästi ja otti rennosti mutta SaPKo on vain niin hyvä joukkue että sekin riittää kaatamaan sarjajohtaja vieraissa.

    SaPKo-Jääkiekon AATELIA!

    SaPkO-Mestiksen asenteenmittausjoukkue! (Ensi kaudella Suomisarjassa)

    Äänestä

  • VaasanMaila kirjoitti:

    SaPkO-Mestiksen asenteenmittausjoukkue! (Ensi kaudella Suomisarjassa)

    ...jaa...että tuli "vaasan melalle" taas ensimmäisenä persereikä mieleen...mitenhän tuo ei yllättänyt yhtään...

    ...rupee hei paskakuskiks...saat tehä töitäkin muna pystyssä...perkeleen pervo...

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


makopide1969 kirjoitti:

Mutta vain siksi että otamme seuraavat viikot iisisti ja sitten karsintasarjassa pieksämme Rokit, Titaanit ja Ketterät kevyesti 12-0

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu