jussia naisia.
tiet mustanaan väkeä ja tiepuolet täynnä autoja.
tiet mustanaan väkeä ja tiepuolet täynnä autoja.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Pitää käydä sitten,kun vähän rauhottuu ja pääsee pihalle parkkiin.
Isoja kauppoja on tekkeillä.
siinä yksinkertainen selitys.
Minä kävin siellä jo eilen illalla ottivat nuo rahan tavaroista joita ostin
JUHANI eli jussi oli viime vuonna suosituin ristimänimi?
tekijäsä mukaan,
eppäili vattuakat,
ilman nimimerkkiä.
Minä katson sinusta mallia, niin ei ole mitään valittamista.
Autoja tosiaan olisi ollut enemmän kuin Sokoksella halpahallissa K*kaupassa ja siwassa yhteensä. Piha-alue näytti olevan täpötäynnä, monta kymmentä autoa kahdessa rivissä, ja lisäksi Pulkkilantien varressa pitkä jono.
Ohkohan Haapavetiset köyhtyneet ku pitää kaikki kantaa kirpputorihallista?
keskenään ja isolla hinnalla. luulempa että esim. HH:sta saa uusia halavemmalla ku sieltä nuita vanhoja. mutta ko akat on niin typeriä.
puoleiseti sakkia. Minäkin laiton ruunan valijjaissiin jo sianpiremän aikoihhin ku muija touhus vielä navetalla sonninmullikoitten juoton kans ja solokkuämpäreitä jakeli vielä lampaille. Sitte joutuipi sieltäkyyttiin ja kirkkoreissä istua pakrotti ku lähettiin toinni sitä lutikkapuotia tutkimmaa. Mittäähä meillä ollu myytävvää ku ollaan niin visusti pijetty kaikki vaatteenrievut loppuun ja lopuksi akka on lattialuuttunna käyttännä. Joo mutta toinnii , perille päästiin taas seikkailun makkuun väläkkyvalo keskustaan, oli, oli porukkata liikkeellä , ruunahi meinas vallan pelejätä, mutta tienlaitaan paikalle päästiin ja pysäkköitiin polle paikkaanssa. En laittanna sille parkkikiekkova ku se ahmattin on jo moniaita niitä syöny, laiton heinäpussi roikkumaan kaulasta, purkoon niitä ja purikin. Ei myö raaskittu ostaa mittään , ku kaikki tavarat oli toisten pitämiä, piikasta pittää mullae olla.
Halapa-Hallin pihhaan sitte mentiin hakemmaan halapaa sapuskaa, ei ollu . Tulttiin sitten tyhyjin käsin kottiin ja tapon pari lammasta iltapalaksi. Nain vielä päälle akkaa, oli hyvvää. Semmonen päivä tännään , mitehä huomenna.
Tämmöstä huttuhan ne kirjoitukset tasoltaan täällä on , mitäh.
tosi reipasta. 4-5 henkilöä palveli talon puolesta, ja ripeää oli toiminta. Mutta siitä huolimatta kassalle syntyi jonoja.
olevan jo ennen kaheksaa aukiamista
oottamassa.
Vauhti on ny päällä ja antaa mennä vaan.
ennen kirpputoria nähäneet? mun mielestä te ootta 30 vuotta taas aikaanna jälesä.
ja Haapavesi on tässä tien avaaja.
tässäkin asiassa, ettekä sitäkään muutoin kuin ulkopaikkakuntalaisten avulla
ootte aika saamatonta väkeä aina valamiille, ja sitten uhotaan kuin omastaan , sääliksihän teitä käy
pääväylän varteen tuotas semmonen ulkopaskahuussi niin takkaan että tunni päästä ois jo kilometrin mittanen jono ihmisiä sitä tollottamassa ja koeistumassa.