Mikä se erikoisvahvan teipin nimi oli josta Kippari
lehti taannoin on kuulemma kirjoittanut.
Kaveri ei muista ja lehti kadoksissa!?
lehti taannoin on kuulemma kirjoittanut.
Kaveri ei muista ja lehti kadoksissa!?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
muistaakseni
Onko kukaan käyttänyt, kehuttu ainakin on.
veneessä käytetään? Pohjan reikiinkö.
Itse paikkasin sillä kumiveneen ja mökillä
vuotavan katon. Oikea nimi sille olisi "Ihmeteippi"
"parannettu" versio vanhasta "jeesusteipistä" :) :)
paksumpi kudos ja huomattavasti tahmeampi liimaseos.
Pitää kuin tauti, ja tarttuu myös hukoisiin alustoihin.
Kunhan vielä tekevät siitä UV kestävän niin on kyllä veneilyyn autuas teippi. Nyt se "hajoaa" kesän jälkeen auringonvalossa :( :(
Motonetissä
Itselläni on kestänyt ulkosalla koko kauden kohdassa jossa "jesaria/roudaria" piti paikata useampaan otteeseen. Vedin solumuovia ja messumattoa köysitolppien ympäri kylkilinjan kohdalle ja Gorillalla kiinni. Gorillasta saa muuten oivat kantokahvat hankalan muotoiseen kappaleeseen!
Löysin Gorillan Maritim Hertsikasta.
Pieni asia suuren riemun aihe!!!
Nyt teipataan ja Jesus teippi( harmaa oli joskus hyvä) lentää pitkälle mun loorasta.
Teipin esittely: http://www.nallenvenehuolto.fi/3
Pitääpä muistaa, kun on seuraavan kerran teipin tarve.
Koetin kerran väliaikaispaikata vuotavan kumiveneen tavallisella roudarinteipillä, mutta reiästä pääsevä paine tunkeutui liiman ja veneen materiaalin väliin irrottaen teipin hetkessä. Olisi mielenkiintoista nähdä, kuinka Gorilla toimisi vastaavassa paikassa
nallen venehuolto myös VP:n huoltopiste?
siinä samassa liiketilassa on VP piste. topboat taisi olla nimeltään. nallehan on vaan siinä kylkiäisenä paskahuusin kokosessa kulmassa.
kiitos sulle
gorilla teippi
Google kertoo enemmän
Gorilla teipin nimen muistaa parhaiten siittä, että se muistuttaa sanaa Corolla. Sitten kun miettii millaisia ovat Corolla kuskit muista apinan, josta sitten muistaa Gorillan.
Thänks, minun ei tarvitse kuin itseäni ajatella. Toimii.
Sellainen musta ns. maatila/maatalousteippi on vahvaa. En muista tuota nimeä onko noin..
Luja rakenne. Liima ei kuitenkaan pidä veneen moottorin pehmeiden äänieristysmateriaaleissa. Reunat kääntyvät irvolleen.