Mikäs tolle mokomalle nyt tuli. Ohjelma kun loppui ja avasi luukun, niin tipahti liki kulumaton astianpesuaine tabletti(finnish power ball) koneen pohjalle. laitettiin uudelleen pesuohjelma päälle, niin sama juttu.
Kone muutaman vuoden vanha Candy futura cdf312t.
Ei kellään ideoita, huomenissa kuitenkin soitettava korjaajalle
Candy futura
5
755
Vastaukset
- Lispeth1
Sama ongelma täällä, ohjelman loputtua astianpesuainejämiä pitkin konetta eikä auta uusi pesu. Mites teillä ongelma ratkesi, kävikö huoltomiers ja missä vika?
- rivision
Mulla sama ongelma ilmeni juuri. Selvisikö teille missä vika on? Astianpesukone n. 5 v vanha.
- candy-man
rivision kirjoitti:
Mulla sama ongelma ilmeni juuri. Selvisikö teille missä vika on? Astianpesukone n. 5 v vanha.
Oman ammattitaidon perusteella (sähkö/elektroniikka) epäilen sitä ohjain elektroniikkakorttia ?
Jos sinulla selviää syy - pistä selvitys mistä koneesi meni rikki. - JupeX75
Samaa vikaa tuntu olevan kyseisessä mallissa. Onko kukaan vielä saanut ratkaistua ongelmaa? Pesukoneen AA -luokitus on hyvinkin kyseenalainen, jos jo muutaman vuoden kuluttua joutuu uusimaan koneen.
- onkotietoo2
JupeX75 kirjoitti:
Samaa vikaa tuntu olevan kyseisessä mallissa. Onko kukaan vielä saanut ratkaistua ongelmaa? Pesukoneen AA -luokitus on hyvinkin kyseenalainen, jos jo muutaman vuoden kuluttua joutuu uusimaan koneen.
Saiko joku ratkaistua tuon ongelman? Meille tuli samantyylinen ongelma nyt vasta tänä kesänä. Vedt jää sisään ja ei lämmitä ja vain 65C ohjelma toimii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv8314312Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan1713083- 524657
- 244367
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni224296Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv364100Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h573989No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol433828- 613569
- 423225