Kyllä nyt tuntuu mukavalta kun asunto on myyty ja rahat valmiina uuden ostoon. Ei ole todellakaan MITÄÄN KIIRETTÄ juuri nyt ostaa. Katsotaanpa vaikka missä mennään kesällä. Onnea niille, jotka myyvät. Älkää olko liian ahneita, niin teille käy kuin Vanhaselle.
Pieni anekdootti asuntomarkkinoilta: Moni kiinteistömaailman kautta myyjä (lykkyä teille) on vaihtanut tavallisesta hintapyynnöstä tarjouskauppaan. Noh, mikäli muistaa aikaisemman tarjouksen, niin huomaa kuinka ahne myyjä on ollut. Eli vähän aikaa sitten komea erillistalo vähän yli 600 000 euroa, nyt tarjouskaupassa sama kohde lähtien 520 000 euro. Eli aikaisempi pyynti jotain 15%-16% kuin hinta, jota myyjä (luulee tällä hetkellä) pohjahinnaksi.
Kylläpäs on mukavaa!
asunnonvaihtaja
0
136
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475475Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612356Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181880Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1451771- 171595
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol331543Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5138881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171117Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771088Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se2231021