Miten saa suomen sähköposteista karsittua "turhat pois" ennen kaverille lähettämistä???
apua sähköpostiin, please
kiitollinen
5411
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Olipas hiukan epätarkka kysymys.
Jos kyse on saamasi viestin edelleenlähettämisestä jollekin kaverillesi, niin siinä vaiheessa kun klikkaat "Välitä" nappulaa ja saat viestin näyttöön niin, että siinä näkyy viestin alussa ne tiedot, keneltä olet viestin saanut ja kenelle kaikille se on lähetetty, niin "maalaa" ne kohdat hiirellä siniseksi ja klikkaa delete.
jos painan ensin lähetä edelleen, ei tule viestin tekstiä uudelleen näkyviin
auttaisi jos kertoisit mitä postia tai ohjelmaa käytät. eri posteissa ja ohjelmissa kun on erilaisia asetuksia noille
sähköposti on siis suomi.24.fi
itse vastausmeilistäsi kun kirjoitat sitä voit maalata ja poistaa tekstin johon olet vastaamassa eikä sen pitäisi enään poistamisen jälkeen meilissä näkyä edes vastaanottajalla. aluperäisen tekstin saa myös pois: asetukset/älä sisällytä aluperäistä viestiä vastaukseen kohdasta.
"Parhaat hakupalvelut Enirossa blaa blaa blaa" litaniaa (joka on meilin lopussa viivan alla) et saa mitenkään pois sillä se tulee suomi24.fi:n puolesta (kätevä tapa mainostaa ilmaista postipalveluaan)