Akka pasahti

Muija jäi työttömäksi ja dokaili vaan päivät pitkät. Mua rupes ottaan aivoon moinen homma. Maanantaina piilotin sen kaikki kengät ja kännykän ennen töihin lähtöäni. Rouva ollut raittiina jo monta päivää. Aika helppoa loppujen lopuksi tuo toisen raitistaminen.
10641
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ei se raittiina ole, just tossa otin kulman takana sen kanssa jormaa. Ihmettelinkin, et miks hitossa sillä ei ollu kenkiä jaloissa.

Äänestä

Auta armias, kun frouva saa kengät jalkaansa, niin kiitää kylille viinasammioiden ääreen että korot suihkii kipinöitä..

Äänestä

Kesällä sun kai sitten pitää naulata ovet ja ikkunat kiinni.

Äänestä
  • ...viinantuska olisi päällä, niin mä menisin hakemaan sitä vaikka alasti, oli kesä tai talvi.

    Äänestä

Mitäs sit jos se olis saanut ton takia delirium kohtauksen ja tapahtunut jotain kamalaa?
Olisiko nokkela raitistamiskeinosi ollut sen jälkeen vielä hyvä idea?

Äänestä

Veikkaan että muija seuraavaksi pasauttaa sua kuonoon ja etsii itselleen kunnon miehen.

Äänestä

Jouduin kerran tekee ton saman EX ukolle. Oli niin pahasti sekaisin ettei tajunnu mistään mitään. Pari bissee jätin sille jääkaappiin kuitenki ja lähin lätkii. Kotiin tullessa oli seinät täynnä reikiä ja äijä sammunu.

Tuo oikeesti tajus jälkeempäin ettei mulla ollu parempia vaihtoehtoja, eikä enää mulle raivonnu! Olis muuten hakenu lisää viinaa vaan. Tilapäiseen raitistumiseen ihan oiva kikka, jos ei henkilö oo raivohullu ja joutuu korjailee koko kämppä jälkeenpäin, tai itteensä... Onneksi toi on multa osin mennyttä elämää.

Äänestä

hartaasti kesän tuloa.

Äänestä
  • Akka on varmaan parantunut kesäänmennessä juomahaluistaan....

    Äänestä

  • Juu.. kirjoitti:

    Akka on varmaan parantunut kesäänmennessä juomahaluistaan....

    Tää oli paras juttu tälle päivää he he he heee. Hyvä aloittaja , niin sitä pitää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Raittiiksi. kirjoitti:

Muija jäi työttömäksi ja dokaili vaan päivät pitkät. Mua rupes ottaan aivoon moinen homma. Maanantaina piilotin sen kaikki kengät ja kännykän ennen töihin lähtöäni. Rouva ollut raittiina jo monta päivää. Aika helppoa loppujen lopuksi tuo toisen raitistaminen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu