yumbon lähellä

mistä löydän tuolta seudulta tai pienen kävelymatkan päästä kunnon pihviannoksen ja pitsaa edullisesti?
91015
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Hei, tarkoitatko osotoskeskus Jumboa, ostoskeskuksessa on Torro niminen pihvipaikka ja pitsapaikkoja vaikka kuinka paljon. Samoin Jumbon takana kulkevalla Tirajana kadulla on hyviä pieniä ruokapaikkoja, toiset varsin tasokkaita. Näissä pienissä paikoissa on tosi hyviä ruokia, ei ehkä wieninleikkeitä mutta paljon muuta hyvää.
Rohkeasti kokeilemaan.

Äänestä

olla toro(härkä)tämä paikka,toisessa kerroksessa jos tulet av. sepanjan puolelta,ikäänkuin pääovesta. ruokapaikkoja on yumbossa useita,pizzeriasta buffeeravintolaan.takakulmassa hyvä kalapaikka rias bajas.

Äänestä
  • Ostoskeskuksessa on paljon hyviä ruokapaikkoja,Toro on hyvä. Jos haluaa hyvää suomalaista ruokaa kannaattaa mennä kuparipannuun syömään.

    Äänestä

  • 112 kirjoitti:

    Ostoskeskuksessa on paljon hyviä ruokapaikkoja,Toro on hyvä. Jos haluaa hyvää suomalaista ruokaa kannaattaa mennä kuparipannuun syömään.

    vaan suosittelen paikallisia ruokapaikkoja,maassa maan tavalla,you know.Unohda kuparipannut ja apilaniityt ja mitä niitä onkaan,mene uusiin paikkoihin JA ELÄ!

    Äänestä

niin saat lisää vinkkejä.

Äänestä
  • nimi on Liberty!

    Äänestä

  • aloittaja kirjoitti:

    nimi on Liberty!

    tirajana-kadulla.joidenkin kehuma kuparipannu on lähellä samoin casa finlandia,la toja,jopa las cumbres,sekä muutama pihvipaikka(nämä siis pääkadulla).

    Äänestä

  • don luis kirjoitti:

    tirajana-kadulla.joidenkin kehuma kuparipannu on lähellä samoin casa finlandia,la toja,jopa las cumbres,sekä muutama pihvipaikka(nämä siis pääkadulla).

    sieltä joku hyvä paikka löytyis, just joku pihvipaikka ois hyvä! Välttämättä ei nuo kotimaiset niin kiinnosta.
    Lieneekö hintatasossa eroja?

    Äänestä

Jumbo ostoskeskuksessa on mahtavan hyvää ruokaa tarjolla. Esim kiinalaisessa syö niin paljon kuin jaksat 6,40 euroa ja on todella hyvää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ruokapaikkaa kirjoitti:

mistä löydän tuolta seudulta tai pienen kävelymatkan päästä kunnon pihviannoksen ja pitsaa edullisesti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu