Olen miettinyt, mitkä ovat motiivit niillä henkilöillä kirjoittaa Lada-palstalle, joilla ei ole Ladaa päivittäisessä käytössä? Kirjoittakaa motiiveistanne tähän. Laittakaa myös asumispaikkakuntanne.
Motiivit?
7
222
Vastaukset
- ex-lada
Ladan omistajilla on taipumus valehdella kaikesta ja kaikille Ladan laadusta ja vioista. Minä entisenä omistajan tulen kertomaan totuuden jatkossakin.
- Läheltä
seuranneena, kaveri omisti. Teknisten ongelmien vuoksi painineella, kiinnostuin myös itse ladan anti-laadusta.
- ceedisti
Olen läheltä seurannut useampaakin Ladaa. Ladan uskomattoman heikko laatu ja Ladojen jatkuva korjaaminen on saanut minutkin kiinnostumaan Ladasta ja etenkin siitä miten huonoja autoja vielä valmistetaan. Itse ajan huomattavasti laadukkaammalla autolla vaikka sen huoltotoiminta onkin Ladatasoa.
- ladan omistaja
Olen omistanut Ladan. Se oli ihan hyvä. Seuraan ja osallistun palstan kirjoitteluun mielenkiinnosta. Täytyyhän sitä kerran päivässä saada humoriakin. Puolin ja toisin.
- Lahdesta.
Ei minulla ole ikinä ollut Ladaa, mutta isälläni oli -70 luvulla kolmen vuoden ajan.
Vieläkin sukulaiset ja tuttavat jaksavat kiusata isääni siitä.
Isältä ja koko perheeltä meni koko elämä sekaisin kolmen vuoden Ladailun takia.
Minulla on elämä kunnossa ja hyvä Japanilainen auto. Säälistä käyn keskustelemassa kanssanne.
Ei Lada-miehellä ole koskaan liikaa ystäviä, jos ollenkaan. - Exladaisti
Ettei muutama höyrypää aivan valtoimenaan puhuisi silkkaa sontaa.
- Exladaisti
On nykyisin Lappeenranta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 895585
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804732Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1113057Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv902966Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232624Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612049Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska251986- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1141449- 1851328