Onko kellään tietoa tästä Survival Killasta?
Nettisivut näyttää ihan asiallisilta ja hyviä kursseja näyttävät järjestävän. Rupesin vain ihmettelemään, kun on ruennut selviämään, että kaikki suomen ns kovan luokan retkeilijät linkittyy siihen järjestöön tavalla tai toisella. Onko tämä järjestö joku Suomen retkeilyeliitin klubi?
Mikä ihmeen Surviva Kilta?
Utelias.
2
587
Vastaukset
- elitismiä
Ei varmaan ole mikään elitistiklubi, mutta tieto joistain selviytymiseen liittyvästä on varmasti eliittiluokkaa. Asiallinen joukko joka harrastaa luonnossa pärjäämisen saloja ammattitasolla. Eikä mitään rambopelleilyä vaan tietoa mm. suoraan luonnosta saatavista syömäkelpoisista kasveista ym.
- Pocahontas
mitään eliittiä. Meikäläinenkin siitä seurasta puuttuu.
Tavan luonnonharrastajia ja retkeilijöitä. - Toisin kuin Me ammattilaiset;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1543297- 2233005
En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.791976Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va791618Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2391447- 481158
- 991051
- 1211036
- 58978
- 12923