Olen ajatellut ostaa xbox 360 jo pitkään. Mutta nyt ajattelin kysyä mielipiteitä. kannattaako xbox360 (pro versio) ostaa.
kannattaako ostaa xbox 360
viltsu112
13756
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ainakin jos käytössä on uudehko hdtv laite tai muu korkean resoluution paneeli ja lisäkis xbox360:m pelivalikoima sattuu miellyttämään, niin mikä ettei. Ja pelivalikoimahan on xboxilla tämän sukupolven laajin, joten luulisi miellyttävän. Mutta älä missään nimessä osta käytettyä. Vanhoissa kun oli niitä teknisiä ongelmia aikalailla.
on mulla lg 22 tuuman hd ready taulutv 1 hdmi liitäntä
HDMI:llä saat huippu kuvan ja pro mallin kiintolevy on ihan riittävä normaaliin pelikäyttöön. Meinaan jos ei ole tarkoitus asentaa sinne joka ikistä livearcade peliä ja älyttömästi videoita, niin tila kyllä riittää.
...oikea konsoli eli ps3. Saat rahoillesi huomattavasti enemmän vastinetta ja ennen kaikkea LAATUA. Tulee meinaan aika kehnot vibat kun loota on huollossa. Pelejä on tietysti lamaboxiin enemmän saatavilla, mutta ei pleikkarin kohdallakaan ole tilanne niin huono kuin jotkin väittää. Ja lisää tulee kokoajan tasaisella tahdilla. Pleikkarista on iloa moneksi vuodeksi pelikoneen muodossa, teräväpiirto elokuvien toistimena ja nyt tuloillaan olevana tallentavana digiboxinakin. Lisäksi sinun ei tarvi maksaa nettipelaamisesta, kun taas boxilla se on maksullista. Siinäkin sitä säästöä sitten tulee.
Kovasti mollataan xboxin halpuutta mutta heti perään pitäisi säästellä jossain nettimaksuissa.
Väittäisin että aika harvalla hinta on mikään kriteeri pelikoneita valittaessa. Eihän sen ps3:n hinnallakaan saa edes kymmentä täyshintaista peliä, eli puhutaan ihan karkkirahoista.
Ostaisin kyllä ps3 jos olis tarpeeks rahaa mut ps3 on kallis. Niinpä ajattelin xbox 360 mut en sit tiedä onko se kannattavaa kun siinä on niin paljon niitä vikoja (esim. rrod,e74,jne...) Ja sit että onko hyötyy ostaa x360 nyt vai onko tulossa sille seuraaja jo vähän ajan sisällä. mielipiteitä kiitos!
Eihän siinä boxissa nykyään ole enään mitään vikaa ja jos on niin se johtuu kyllä jo sitten käyttäjästä!
kummalla koneella saa enemmän vastinetta? Eikä ps3 nyt ole niinkään paljon kalliinpi loppujen lopuksi. Pikkuisen säästöä kehiin, niin kyllä se siitä.
Juuri tällä hetkellä ei kannata ostaa mitään pelilaitetta.
PS3 hinta on huhupuheiden mukaan laskemassa huhtikuu-kesäkuu välisellä ajanjaksolla.
että 2010 tulisi uusi boxi? Perustuuko tuo tarkkaan tietoon vai huhuun?
PS3 = vähemmän vastinetta rahalle. Jopa vaikka sitä rahaa tosiaan menee siihen vähän enemmänkin.
Ei liene mikään ihme ettei markkinat vedä.
eli mahdollinen hinnanalennus tulee tapahtumaan vasta sen jälkeen.
Uusi Xbox tulee 2010 tai 2011, niin ainakin useat veikkaavat.
vuonna 2012 tai 2013. Tuleekohan sekin uusi boxi sitten ihan yhtä keskeneräisenä kuin tuli 360? Eli kiireellä komponentit kasaan ja testaaminen jää asiakkaille. Kuka on valmis siihen rumbaan edellisen jälkeen? On varmaa, että myös ps4 tulee myös ja arvatenkin vuoden pari myöhemmin kuin mikkiksen tuote. Mutta taas valmiina testattuna tuotteena, niinkuin edeltäjänsäkin. Siihen asti ja huomattavasti pitemmällekkin pärjään pleikka kolmosella. Mahtava kone joka vaan paranee vanhetessaan. Mutta tämähän on niin tuttua kaiklle pleikkari koneiden omistajille ollut jo kautta-aikojen. Oli mulla boxikin, mutta se nyt vaan oli ja meni eikä siihen masiinaan syntynyt sen syvenpää mieltymystä. Systeriltä löytyy wii, mutta se nyt on sellainen tyttöjen kone jummpalautoineen. HUOM. OMA MIELIPIDE.