vastaa meiliä,kestää pitkään ja usein tulee ilmoitus ,palvelin suljettu teknisen vian takia,kun lkatson vikailm.suomi24 ,siellä ei mainita mitään.minulla windowsvista,ja firefox Mozilla
Kun lähetän suomi24
5
309
Vastaukset
- Vista_fani
Näitä suomi24 arpoo aina kun ei toimi
Ei ole mitään väliä mistä on kyse, joku näistä tulee aina täysin sattumanvaraisesti
---------------------------------
Proxy Error
The proxy server received an invalid response from an upstream server.
The proxy server could not handle the request GET /show.fcgi.
Reason: Error reading from remote server
Additionally, a 503 Service Temporarily Unavailable error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Apache/2.2.8 Server at keskustelu.suomi24.fi Port 80
---------------------------------------------------------------------
Proxy Error
The proxy server received an invalid response from an upstream server.
The proxy server could not handle the request POST /write.cgi.
Reason: Error reading from remote server
Additionally, a 502 Bad Gateway error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Apache/2.2.8 Server at keskustelu.suomi24.fi Port 80
---------------------------------------------------------------------
Service Temporarily Unavailable
The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Apache/2.2.8 Server at keskustelu.suomi24.fi Port 80
---------------------------------------------------------------------
Keskustelun ohjeet ja kirjoittajan vastuu
Hyvä keskustelu on rakentavaa ja asiallista, se ei ole chattailua. Se ei myöskään ole yritysten mainontaa eikä markkinointia. Keskustelusivuilla sinun sanomasi tavoittaa suuren yleisön. Siksi sinun pitää muistaa muutama tärkeä asia:
Keskusteluissa ei esim. saa:
* Kehottaa ketään rikokseen tai väkivaltaan
* Kirjoittaa rasistisia tekstejä
* Kirjoittaa tai kuvata karkeaa pornografiaa
* Markkinoida tai mainostaa tuotetta tai palvelua
* Massapostittaa puheenvuoroja tai lausuntoja
Jos huomaat näitä sääntöjä rikottavan, voit ilmoittaa siitä kyseisen viestin kohdalta.
Suomi24.fi pidättää itsellään oikeuden poistaa asiattomat lausunnot keskusteluista. Toistuvasta häiriköinnistä keskustelusivuilla seuraa IP-osoitteen jäljitys ja tarvittavat jatkotoimenpiteet.
Suomi24.fi ei ota minkäänlaista vastuuta keskusteluissa esitetyistä väitteistä tai niiden aiheuttamista seurauksista.
Keskusteluja käydään keskustelijoiden omalla vastuulla.
Keskusteluissa on syytä noudattaa voimassa olevaa lainsäädäntöä, mm. henkilökohtaisen tietosuojan ja tekijänoikeuksien kohdalla.
Keskustelusivuilla ei myöskään saa esittää laitonta tai loukkaavaa materiaalia.
---------------------------------------------------------------------------
Yhteyden aikakatkaisu
Palvelin osoitteessa keskustelu.suomi24.fi vastaa pyyntöihin liian hitaasti.
Palvelin ei vastannut yhteyspyyntöön, ja selain lopetti vastauksen odottamisen.
* Palvelin voi olla kovan rasituksen alainen tai väliaikaisesti huollettavana. Yritä myöhemmin uudestaan.
* Jos muutkaan sivustot eivät toimi, tarkista tietokoneen verkkoasetukset.
* Onko tietokone tai verkko suojattu palomuurilla tai käytetäänkö välityspalvelinta? Virheelliset asetukset voivat haitata selaamista.
* Jos ongelmat jatkuvat, ota yhteyttä verkon ylläpitoon tai verkkoyhteyden palveluntarjoajaa
----------------------------------------------------------------------------
Palvelu on väliaikaisesti suljettu
Tämä palvelu on toistaiseksi suljettu teknisten häiriöiden tai ongelmien vuoksi.
Korjaamme vikaa ja pahoittelemme katkoksen aiheuttamaa häiriötä.
Suomi24:n etusivulle
Tekniset tiedotteet
Opastus
-----------------------------------------------------------------------------
Olet jo lähettänyt samanlaisen viestin.
Voit lähettää vain kerran viestin, jolla on sama sisältö. Huomaa, että viestien massapostittaminen on kielletty.- Heh.
Täällä silmille loikkivista ilmoituksista.
Niin arkipäivää..... - ottaa kupoliin
kun epätoivoisesti yrittää saada ainoaa, lyhyttä
viestiään menemään ja sitten lävähtää punaisella
herja että mitäs katala massapostittaja oikein
yrittää, ja kaikki häviää biittitaivaaseen, niin
kyllä siinä joskus hammasta kiristellään...
- jokapäiväistä
Yritä vaan uudestaan, muokkaa aihetta ja nimimerkkiä hiukan, ettei väitä sun jo lähettäneen samanlaista viestiä.
Sivusto toimii hitaasti ja joskus jumittaa kokonaan. - ....
..suunnilleen Euroopan huonoimmin toimivia sivustoja.
Eniro ja sen osaaminen on perseestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475465Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612326Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181860Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1451761- 171585
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol331513Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5137881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171117Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771088Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se2221008