mutta miksi tollot ei älyä ajaa? Mikä Iisalmessa maksaa , että valoista ei kerkee kuin pari autoa esim. timpan ja citarin valoissa.Sama junnaus aina..vai onko porukka liian hidasälyistä?
valo vaihtui
9
1462
Vastaukset
- valot..............
mitä ne on?
- kalle
mietin.Ja on totta että Iisalmen seudulla ajokokemuksensa hankkineet kaipaisivat asenneopetusta aikatavalla.
- Sen jo
Kuka tahansa, että jos on oppinut pellola John Deerellä ajamaan ei tarvitse välittää muista hevonpaskaakaan. Sama koskee tavaratalojen parkkipaikkoja, yhdellä autolla pystyy viemään 3 auton paikan. Kyllä maalla on mukavaa.
- KORKEUVESSA
AJJAA JOKO JONTIKALLA , MASSIKALLA TAI VALLULLA. Alta pois pikku piipertäjät nyt tulen minä.
- kaupassa
käymättä kun oli järkijään tuplapaikat parkkipaikalla kaikilla.Pikkukökkyrät tarvii neljä metriä parkkitilaa leveydeltä.
- korkeuvessa
KORKEUVESSA kirjoitti:
AJJAA JOKO JONTIKALLA , MASSIKALLA TAI VALLULLA. Alta pois pikku piipertäjät nyt tulen minä.
Että senkun ajelet niillä valmeteillasi ja millä lie, veikkaanpa että meillä on reilun 10 000 metrin korkeudessa mukavampaa ja vauhtiakin on *hieman* enemmän joten terve vaan!
t. lentomatkustaja - kaahaa...
kaupassa kirjoitti:
käymättä kun oli järkijään tuplapaikat parkkipaikalla kaikilla.Pikkukökkyrät tarvii neljä metriä parkkitilaa leveydeltä.
Karjalankatua ylinopeudella eivätkä tunne kaupunkiajon perussääntöjä. Aina ajetaan kaheksaakymppiä kuin nissilän korvessa ja haistaan paskalle.
- kyttäpartio
kaahaa... kirjoitti:
Karjalankatua ylinopeudella eivätkä tunne kaupunkiajon perussääntöjä. Aina ajetaan kaheksaakymppiä kuin nissilän korvessa ja haistaan paskalle.
... ei taija poija nokkaan oma paska haista. Se ei vaan haese rahalle olleskaan!!!
- paskalle
kyttäpartio kirjoitti:
... ei taija poija nokkaan oma paska haista. Se ei vaan haese rahalle olleskaan!!!
vaan paska.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 885516
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804732Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1113047Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv892958Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232584Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612039Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska251976- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1141439- 1851328