toivottavasti tuo mies tulee saamaan vielä ansionsa mukaan!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200902069044221_uu.shtml
Että mua sitten järkyttää tälläset uutiset. :(
On vähän omakohtaistakin kokemusta tuossa jutussa, muttei sentään noin väkivaltaista, vaikka puukolla uhaten minutkin... (itkee) :´(
Ansionsa mukaan?
5
514
Vastaukset
- Ansionsa mukaan
joka sulle teki vastaavaa? Koita unohtaa se paskiainen ja löytää mies joka kohtelee sua kunnolla.
- alottaj.
se mies ei saanut ansionsa mukaan, sai linnaa, mut vaan vähän, liian vähän. (tekis mieli käydä vetäsemäs turpiin nyt kun oon aikuinen, mut se oli tumma... ja puukko ja...)
Ja tuo et jos "löytäisin miehen joka kohtelis mua kunnolla..." mul on mies, se ... mä en luota siihen, vaikka se väittää rakastavansa mua. Mä rakastan sitä, mut miks just mun syntymäpäivän jälkeisenä iltana katos kodistani ja ilmeisemminkin kännissä lähti. (ite menin nukkumaan jo puol yheksän jälkeen, heräsin ennen kolmea yöl) :( Mä en luota kehenkään. Tää on aika tautista. :( - Sama se
alottaj. kirjoitti:
se mies ei saanut ansionsa mukaan, sai linnaa, mut vaan vähän, liian vähän. (tekis mieli käydä vetäsemäs turpiin nyt kun oon aikuinen, mut se oli tumma... ja puukko ja...)
Ja tuo et jos "löytäisin miehen joka kohtelis mua kunnolla..." mul on mies, se ... mä en luota siihen, vaikka se väittää rakastavansa mua. Mä rakastan sitä, mut miks just mun syntymäpäivän jälkeisenä iltana katos kodistani ja ilmeisemminkin kännissä lähti. (ite menin nukkumaan jo puol yheksän jälkeen, heräsin ennen kolmea yöl) :( Mä en luota kehenkään. Tää on aika tautista. :(että kuitenkin jäi kiinni. Tervettä ollakin nykyisen kanssa vähän epäluuloinen, eikä liian sinisilmäinen. Jos näyttää että se on pahasti sitoutumiskammoinen tai ettei panosta suhteeseen yhtä tosissaan kuin sinä, niin älä hukkaa elämääs loputtomiin sen kanssa. Ja kannattaa yrittää saada se jättämään läträäminen vähemmälle, jos on mennyt yli kohtuukäytön.
- yli..
Sama se kirjoitti:
että kuitenkin jäi kiinni. Tervettä ollakin nykyisen kanssa vähän epäluuloinen, eikä liian sinisilmäinen. Jos näyttää että se on pahasti sitoutumiskammoinen tai ettei panosta suhteeseen yhtä tosissaan kuin sinä, niin älä hukkaa elämääs loputtomiin sen kanssa. Ja kannattaa yrittää saada se jättämään läträäminen vähemmälle, jos on mennyt yli kohtuukäytön.
kohtuukäytön menny ja pitkästi. On ollut jo kun tutustuin häneen. Ei siinä juomisessa mitään, on aika hyväntuulinen kun juo, selvinpäin on aika äkänen vissiin just siks et on selvin?
Vois se kyl panostaa meihin enemmän, ajatella minua ja minunkin tunteitani. - pitää mennä
yli.. kirjoitti:
kohtuukäytön menny ja pitkästi. On ollut jo kun tutustuin häneen. Ei siinä juomisessa mitään, on aika hyväntuulinen kun juo, selvinpäin on aika äkänen vissiin just siks et on selvin?
Vois se kyl panostaa meihin enemmän, ajatella minua ja minunkin tunteitani.niin kauan kun siltä tuntuu. Ite kunkin...;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18313718
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585493Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454960Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1563734Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402863Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282042Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1201811Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3721707Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371525