Mietin tällaista että nokian renkaat sitikassa ja hirvee meteli 70-110 välillä mietin vetaria mutta kun toi meteli pysyy myös kytkin pohjassa ja hävii ainoastaan vasemmalle käännettäessä.
Autohan siis on xsara break.
Rengas melut
3
345
Vastaukset
- mf..
vika vaikuttaa olevan ulkopuolisessa vetonivelessä .
Tarkista ensin suojakumien kunto . - Laakerinpyörä
Vähän paha sanoa kuulematta ääntä mutta jos on sellaista jurisevaa ääntä niin voisi olla pyöränlaakeri. Tämä on siis "nettidiagnoosi" eli arvaus.
- Kuukeri
Kyllä se laakerivialta vaikuttaa. Vaihdatin juuri oman auton oik. etupyörän laakerin, kun se piti ääntä. Suoraan ajettaessa jurina oli melkoinen, mutta rattia käännettäessä meteli väheni. Tilalle uusi laakeri ja meteli loppui.
Laakerin vaihtohommiin ei itse kannata ryhtyä millään pilipalityökaluilla, ellei kyseessä ole helppo vaihto. Oma laakerinvaihto vaati navan irroittamisen ja prässin, sillä laakeri oli todella kovaa kiinni. Ammattimiehen tekemänä ja oikeilla työkaluilla säästyy turhilta vahingoilta ja lisäkuluilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15211518
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485413Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p424346Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323622Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392708Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071636Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601596Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?921481Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361431