missä? jos on. voiko joku auttaa?
kiittäen
onko värillisiä wc pyttyjä
14
3275
Vastaukset
- löytää...
Kiven alla ovat. Joltain valmistajalta voi tilauksesta saada muutamalla eri värillä ja kiskurihintaan. Se oli sitä 80-lukua kun laitettiin keltaisia pönttöjä ja lavuaareja. Jääkaapitkin oli samaa sarjaa.
Tietysti joku tavallisen pöntön sulle varmaan customoi.- apua tarvitseva
Niin se taitaa olla. Meillä vaaleansininen wc ja sinne sopisi niin hyvin sininen pönttö.
En tajua miksi ei enää tänäpäivänä saa niitä.
Mutta kiitos sulle vaivannäöstäsi;)
- tuli mieleen
Posliini/emalimaaleja on eri värejä vaativat vaan ruiskumaalauksen. Sitten vielä linkki ammeiden pinnoituksiin jos siitä apua.
http://www.kylpyamme.com/index.html- apu tarvitseva
Kiitos! :)
Tosi hyvä idea!!
T. apua tarvitseva ja jo saanut hyviä vinkkejä!
- Rico-79
Täältä löytyy ainakin pastellinsävyisiä, ehkä käytettyjä:
http://www.tampereenrakennustori.fi/kuvat_puretut.html
Katso alin kuva. - Deglan
Kävin tänään Joensuussa uusiotorilla siellä oli vaaleensininen wc-pönttö.Sitä ku fiksailis sais varmaan hyvän vielä kyllä se ihan kunnossa olevalta siistiltä näytti.Kannattas käydä vilkasee tai ottaa yhteyttä sinne ,ku taitavat aika pikaseen mennä,ku niitä ei tosiaankaan saa mistään.Mulla itelläni ois roosan värinen wc-pönttö hakusessa,jos joku tietää kerrotko mulle.Tai käy kyllä semmonen ruosteen punaneneki.
- remontti menossa
Roosan värinen pytty on iroitettu yläkerran suihkuhuoneesta.
Siistikuntoinen ja helppo kiinnittää uudestaan. Hinta on sopiva. - leijonatar
remontti menossa kirjoitti:
Roosan värinen pytty on iroitettu yläkerran suihkuhuoneesta.
Siistikuntoinen ja helppo kiinnittää uudestaan. Hinta on sopiva.Hei, olen kiinnostunut Roosan väriestä vc pytystänne.
Otatteko yhteyttä ; [email protected]
- 3dsd
Joskos tuokin pönttö olisi neljässä vuodessa jo löytynyt...?
- 3bdsd
Ei välttämättä. On niin harvinaisia.
- Böcäle
Meillä on ruskea sisäpuolelta ja kellertävä ulkoa. Voin myydä.
- Ruskea pönttö
Hei, onko pönttösi uusi vai käytetty ja mitä maksaisi ?
- $$$$$$
Bauhausissa on musta pytty.
- Anonyymi
On värillisiä Wc-pönttöjä esim. Latviassa Depo-rautakaupassa Valmierassa ja Riikassa, mutta ei Suomessa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1083643Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai192602Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1202289Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso62193Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani81924- 361586
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es581046Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t36960Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 71919Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4867