Takavuosina tavallinen ohittaja oli mersu jossa valkoinen kypärä hattuhyllyllä.näitä ns " insinööriturhakkeita" vieläkin heiluu työmailla ja todella ovat ihan turhia tilipussin nostajia ja firmojen taloudellisia taakkoja.En ole koskaan kohdannut ylimielistä Ladistia vaikka heitä on erittäin paljon vaatimissa tehtävissä kuin ns "paperi-inssejä joiden asiantuntemus on tasan nolla
mersu on täysin turha
korsuarvo
7231
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
sulattaa kuusakoskella
Reiskalta!
huoltojen hinta (öljynvaihto suodatin) 250 euroa.Kaikki muut samaa hintatasoa.Vain erittäin varakkaat henkilöt voi yllä pitää mersua.
Juuri siksi sitä ja sen omistajia kadehditaan.
silti huolto on puolta halvempi kuin konelan myymän kansanauto kia ceedin huolto,sen 40000 km huolto maksaa yli 500 euroa.
stalin setä asuu suuressa neuvostoliitossa ja varjelee kaltaisiasi kateellisia kommareita,näin ainakin vielä uskot.
KYLLÄ LADAKIN ON KESTOPELI MERSUN OHELLA...TALVELLA VARSINKIN < JOS ITTE OMISTAIS JOSKUS AUTON NIIN MM LADA 1200S 2105 JA SKODA 120LS JA LADA 2103 1500S