Avensiksen takajarrut

Mistähän johtuu että takajarrut jää jumiin välillä kun vetää käsijarrun? Eikä meinaa millään saada auki. Kengissä on vielä pintaa ihan hyvin ja kaikin puolin muuten näyttää olevan kunnossa.
3848
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

käsijarruvaijereissa ruostetta tai vettä (jäätyy) sisällä.

Äänestä
  • Joo sehän se sielä taitaa jumitella. Tosin eipä tullu selväks minkä ikäsestä Avensiksesta on kyse. Mutta tosiaa, kannattaa tutkia käsijarruvaijerit ja vaihtoon vaan jos on repeämiä tai halkeamia vaijerin suoja"putkessa".

    Äänestä

  • jarrumies kirjoitti:

    Joo sehän se sielä taitaa jumitella. Tosin eipä tullu selväks minkä ikäsestä Avensiksesta on kyse. Mutta tosiaa, kannattaa tutkia käsijarruvaijerit ja vaihtoon vaan jos on repeämiä tai halkeamia vaijerin suoja"putkessa".

    Joo kiitos vinkistä, pitää siis tutkailla vaijerien kunto. Avensis on vuosimallia 2000 ja repsikan puolen jarru jää jumiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Make kirjoitti:

Mistähän johtuu että takajarrut jää jumiin välillä kun vetää käsijarrun? Eikä meinaa millään saada auki. Kengissä on vielä pintaa ihan hyvin ja kaikin puolin muuten näyttää olevan kunnossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu