Onko totta käytettyyn kuulolaiteeseen ei oo varaosia miten on. Olen odottanut kuulolaitetta jo vähän yli 2 viikkoa, olen pulassa ilman laitetta.
Kuulolaitteen huolto..
4
1817
Vastaukset
- päin asut?
Minä asuin Helsingissä. Kuulolaitteestani lähti irti se osa mihin patteri laitetaan. Olin saanut Laakson sairaalasta (sain kuulolaitteen silloin sieltä) ohjeen mistä löytyy huolto. Soitinkin sitten sinne ja sain mennä sinne ihan seuraavana päivänä. Siellä sitten odottaessa laitettiin kuulolaite kuntoon. Sitten, jos on ollut vikaa kuulolaitteessa muutenkin, olen saanut uuden kuulolaitteen. Yleensä noin viiden vuoden kuluttua edellisestä. Viimeksi olen saanut uuden (uudet, nyt molempiin korviin) kuuloitteen vuonna 2006.
- miina
Ei tänäänkään ole tullut, tuntuu siltä taidan uusia kuulolaite molempiin korviin en tule toimeen ilman. Eeh. Tähän asti olen lukenut huulilta, näin saan selvää ja viitota on vähän ruostunut tuo viittomakielentaito. (tässä meni puhelinkela joku pieni osa laitteen sisällä Käytän Kännykkää.) Olen ollut huonokuuloinen pienestä pitäen.Joensuun P-KESKUSSAIRAALA KUULOasema on hoitanut jatkot huoltoasiassa.
- tuula
miina kirjoitti:
Ei tänäänkään ole tullut, tuntuu siltä taidan uusia kuulolaite molempiin korviin en tule toimeen ilman. Eeh. Tähän asti olen lukenut huulilta, näin saan selvää ja viitota on vähän ruostunut tuo viittomakielentaito. (tässä meni puhelinkela joku pieni osa laitteen sisällä Käytän Kännykkää.) Olen ollut huonokuuloinen pienestä pitäen.Joensuun P-KESKUSSAIRAALA KUULOasema on hoitanut jatkot huoltoasiassa.
Kuulolaitteen korjaus kyllä kestää yleensä monta viikkoa. Seuraavan kerran vastaisuudenvaralle , kun saat uuden kuulolaitteen ( 5vuotta)niin pidä vanha itselläsi ja pidä se varalla jos taas joskus joudut vastaavanlaiseen tilanteeseen, niin minä olen tehnyt , eikä koskaan tarvitse olla ihan tyhjän päällä.
- Anonyymi
Myydäänkö kuulolaiteen mukana navigointi reitit muilta pois ottona.
Ei ole rippi nuorelle tarpeeksi Ehtoollinen kaspuja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176329Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3806142Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695970Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452365Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1191403- 121241
- 1861085
- 59887