Kaksi samaa kuumerkkiä?

Leila K

Onko kokemusta ihmissuhteista saman kuumerkin kanssa? Itse olen kuumerkiltäni rapu ja niin on uusi tuttavuuskin. Sopiiko yhteen ennemmin kaksi samaa, vai onko vastamerkit paremmin sopivia toisilleen. Kertokaa ihmeessä, jos jollain on kokemusta tuollaisesta;)

4

623

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuuskorpioni

      Samalla tavoin, kuin aurinkoravutkin. Miellyttävää yhteistä kotona nyhjäämistä, jonka tosin voi rikkoa ajoittaiset mielialanvaihtelut murjotuksineen.

      Jossain sanottiin, että kuumerkkiset ilmentävät jopa enemmän kyseisen merkin luonteenpiirteitä kuin aurinkomerkit, koska kuu hallitsee sielunelämää.

      • iltaisin ainakin

        syvällisiä keskusteluja?


    • Herkkää tunteilua.

      En voi olla varma, mutta koska tunteenne ovat äärimmäisen herkät, ajattelen teidän kykenevän tietämään toisenne herkkyyden ja näinollen tiedätte, että tunteilla ei leikitä, ollaan siis hyvätapaisia.

    • Varovaista eloa ja oloa.

      En ole kokenut mitään kauniinpaa, kuin Kuu-Rapumies. Ongelmana on vain se, että täytyy ikäänkuin elää varpahillaan, jotta illuusio pysyy ja säilyy. Elämä on Kuu-Rapumiehen ehdoilla elämistä, mutta onko se sen hinta sitten, jos tahtoo tuota? Minä elän hänen ehdoillansa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1114
    2. 75
      1111
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      48
      1004
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      958
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      935
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      33
      717
    7. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      704
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      607
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      590
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      557
    Aihe