Varkaat Playa Del Inglesissä

Eli siis kuinkakohan turvallista on liikkua yksin keskellä päivää Playa Del Inglesissä kännykkä ja lompakko mukana?
61430
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Turvallisempaa kuin Hellsingissä nykyään.
Tietysti jos se lompsa roikkuu puoliksi perstaskusta, niin siitä pääsee eroon missä päin maailmaa hyvänsä.

Äänestä

Tosi vaarallista - parempi kun jätät rahapusiin ja kännykän Suomeen ennen lähtösi.

Itse käännän jo Helsinki-Vantaan lentoasemalla kaikki taskut nurin, että rosvot näkevät, ettei ole mitään nyysittävää.

Äänestä
  • kannattaa jäädä kotiin ja sohvalle makaamaan niin ei ehkä heti ryöstetä

    Äänestä

veivät mun luottokortin.joko ilmoitit poliisille ja luottoyhtiöön.en se käyttää sitä paljon vähemmän kun vaimoni.

Äänestä
  • ON TAALLA JA ON SUOMESSAKIN,MINULTA VIETIIN
    PC HUONEESTA JA JONKIN VERRAN RAHAA,KUN OLIN KYLILLA 20-24.00 VALILLA,VUOKRAAN YKSITYISELTA EIKA OO SEFETI BOXII,ET KYLL KANNATAIS PYSYY SIINA KOTI SOFFALLA,KUTEN YKS KIRJOTTAJA NEUVOI

    Äänestä

mutta ehdin löytää uuden ennen loman loppua ja toin sen suomeen. Kouluttamisessa menee varmaan pari-kolme vuotta A:sta alkaen. sitten sen voi palauttaa Plays Inglesiin ja vaihtaa tuoreempaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Kysyjä... kirjoitti:

Eli siis kuinkakohan turvallista on liikkua yksin keskellä päivää Playa Del Inglesissä kännykkä ja lompakko mukana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu