Ohjaaja kertoi elokuvasta ja toimittaja puhui vl. Uskovaisista.
En nähnyt kokonaan tuota juttua mut jäi kuva että tulossa on elokuva vanhoilislestaadiolaisista.
Mikä leffa tulossa
5
291
Vastaukset
- leffan nimi
32-vuotias ohjaaja Dome Karukoski on saanut huomattavia palkintoja elokuvistaan - Tyttö sinä olet tähti (tuli eilen kanava 4:ltä) ja Tummien perhosten koti sai juuri Jussi-palkinnon parhaana kotimaisena 2008. Kielletty hedelmä- elokuvan ensi-ilta on pe 13.2. Karukoski kertoi eilen että siinä on lestadiolaisia nuoria. Kuvausryhmä oli pyrkinyt elämään kuvausten aikana aiheen hengen mukaisesti. Ohjaaja oli käynyt seuroissa ja suviseuroissakin.
- pitää kaikki
vääristellä. Satuin näkemään ao. ohjelman. Näyttelijätytöt ei ole laestadiolaisia. He vain kokeili elää muutaman kk:n ilman maailmallista musiikkia ja alkoholia. Ja kuvausryhmä oli myös suviseuroissa.
- Lestaadiolaisia näyttelijöitä?
pitää kaikki kirjoitti:
vääristellä. Satuin näkemään ao. ohjelman. Näyttelijätytöt ei ole laestadiolaisia. He vain kokeili elää muutaman kk:n ilman maailmallista musiikkia ja alkoholia. Ja kuvausryhmä oli myös suviseuroissa.
Oikeita? Hehe
- lestadiolaisuudesta
Lestaadiolaisia näyttelijöitä? kirjoitti:
Oikeita? Hehe
se kertoo parin tytön tarinaa
- on tulossa
Näin on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996023
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804782Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963035Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282833Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262095Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191506Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351067Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125970- 48774