Vauvakuume on kova ja yritystä "oikeaan aikaan" takana. Kyselisin, että oletteko te muut mitanneet aamulämpöä tai lämpöä ylipäätään? Kannattaako se?
Eli, itselläni aamuisin lämpöä ollut 36,9-37,4 ovulaatiosta lähtien. Iltaisin lämpö on 37,0-37,5.
Ovulaatiosta on nyt 12 päivää. Ajattelin ylihuomenna testata, kun ovulaatiosta on kulunut 14 päivää.
Onko niin, että tuo lämmön pysyminen näin pitkään korkeammalla olisi merkki alkaneesta raskaudesta? Vai pysyykö ne lämmöt siihen kuukautisvuodon alkamiseen saakka korkealla vaikka siis ei olisi raskaana?
Kannattaako lämpöä
mitata ja tuloksiin luottaa?
4
281
Vastaukset
- ............
Lämmöt romahtaa kun kohdun limakalvoa ylläpitävä keltarauhanen surkastuu ja menkat alkaa. Ittellä ainakin laskee vasta juuri ennen vuodon alkua. Se vähän vaihtelee ihmisestä toiseen.
- Jolina_81
Itsellä romahtaa aina vasta pari päivää menkojen jälkeen.
- Utelias Ulpukka
Kattelin vaan, että tänään olit meinannu testailla... Toivottavasti onnisti! :)
- ap vastaa
Testasin ja nega tuli. Toisaalta eipä ole kuukautisia näkynyt eikä mitään niitä edeltäviä oireita ole :/ Toivotaan vielä parasta! Varmaan viikonlopun jälkeen uusi testi, ellei kuulu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475515Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612476Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181910Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1481782No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol361652- 171643
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5142881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome181125Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771098Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se2281089