Oikeus voitti

3198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Näin sitä pitääkin toimia. Kukahan tuon talonpolton on järjestänyt, myyjät vai ostajat? Aika kova kakku 500€n hintaan.

Äänestä
  • siellä on ollut melkoinen show ja epätoivo on iskenyt jommallekummalle osapuolelle hometalosta.

    Huvitti tuo polttamisjuttu:)

    ...ja miksi huvitti?

    Koska sama ajatus oli meillä kun tajusimme että ostamme talo oli hometalo ja myyjät olivat salanneet vastaavanlaisesti tietoja.

    Olisi tehnyt mieli tuikata tulet alle, mutta perirehellisenä siitä olisi varmasti jäänyt kiinni.

    Sama ajatus pyörii varmasti monella hometalollisella kun karmea totuus paljastuu. Valitettavasti tulien teko on siinä vaiheessa myöhäistä kauraa.

    Äänestä

.............. ............. ...........

Äänestä

Kommentoi aloitusta


petoksesta tuomio kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1642542

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu