Domina Travel, Coral Bay, Sharm

hotellit ja retket, ym..

Kokemusta Domina Travelin Coral Bay - lomakylästä - hotellit, ravintolat, palvelut, all inclusive??

Kokemusta Dominan retkistä Sharmissa?

..entä golf Sharmissa?

6

725

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hyvä paikka...

      Eli Joulukuussa oltiin Domina Coral Bayssä ja siellä hotelli Oasiksessa.
      Oikein hieno paikka oli! Palvelu oli ystävällistä alue siisti ja kaunis. Alueella ei myöskään tarvinnut kärsiä tungettelevista kauppiaista niin kuin kuulemma jossain muualla.
      Meillä oli puolihoito ja oli ihan hyvä valinta. Ruoka oli hyvää ja valikoima huikean monipuolinen. Ravintola Coral Buffet jossa söimme oli nimittäin iso ja sen mukaan valikoimaakin oli paljon. Esim. 2 liha kana ja kalavaihtoehto joka ilta. Ja sen verran siistiäkin oli ettei edes kuuluisa Egyptin vatsatauti yllättänyt. Jos budjetti kestää niin kannattaa ottaa all inclusive. Vielä vähemmän tarvitsee huolehtia syömisistä ja juomisista sen jälkeen.
      Arenassa oli myös joka ilta huikean tasokkaita showtanssi esityksiä joka ilta ilmaiseksi! En ole vastaavaa tasoa nähnyt Suomessa missään.

      Dominan retkistä en oikein osaa sanoa. Lasipohjaveneretkellä käytiin, ihan ok. Snorklaaminen tosin paljon hienompaa!

      Törkeän paljon tuli kehuttua mutta me ainakin tykkäsimme paikasta kovasti!

      • uudelleen menen

        Olen kaksi kertaa ollut Coral bayssa ja viihtynyt
        oikein hyvin, ystävällinen palvelu,siisti ja helppo liikkua taf taf bussien kanssa myös upea koralliranta, korallit ja kalat ovat näkemisen arvoista. Suosittelen


    • vuosi sitten joulukuussa

      Oltiin vuosi sitten joulukuussa Coral Bayn Oasis- hotellissa ja tykättiin kovasti. Coral Bay tosiaan oli siisti ja rannalta avautui heti upeat korallinäkymät. Meillä ei ollut aterioita, joten siitä ei kokemusta. Kävimme Kairon retkellä, jota ehdottomasti suosittelen, vaikkakin matka oli pitkä. Pyramidit ja Kairon basaari olivat kokemisenarvoisia paikkoja. Kävimme myös kamelinratsastus-snorklaus-aavikkosafariretkellä, joka oli aavikkosafariosuutta lukuunottamatta oikein mukavan retki. Safariosuus oli aika töyssyinen:) Retkellä käytiin myös Dahabissa mm. papyruskaupassa.

    • Nellamilla

      Olimme vuosi sitten Coral Bay/hotelli Harem all inc.Hotelli oli rauhallisessa paikassa ei kuulunut jokailtaista Areenan musiikkia joka oli
      tosin hyvä show.Hotelli on kaksikerroksinen eka
      kerroksessa oli meillä poreallas!Kannattaa ottaa
      all inc.siihen sisältyy kaikki ateriat ja juomat.
      Ruoka oli korkeatasoista,oli salaatti/hedelmät
      pöydät sekä jälkiruokapöytä.Lämpöiset ateriat kokki valmisti mielesi mukaan,illallisella oli
      jopa 2 kokkia sekä päivällä oma leipomo.
      Rannalle pääsee joko portaita pitkin tai pikkubussilla.Rannalla myös italialainen ravintola jossa lounaan sai erittäin edullisesti
      ja juomat sis.hintaan,meni huonelaskuun rahalla ei voi maksaa mitään,mutta olikin ainoa mitä maksoimme taisi olla 30 e koko kahden viikon ajalta kahdelta hengeltä.Hotellisiivojalle kannattaa jättää aamulla 1-2 e tyynylle
      palvelu pelaa sekä juomapojalle euro-kaksi silloinkun häntä tapaa niin jääkaapissa on aina
      vedet ja makeat juomat.Lähtiessä siivooja ja juomapoika tulevat tietysti hyvästelemään niin
      silloin annoin siivojalle 5 e.koska oli tuonut
      huoneeseemme upean kukkalaitteen(varmaan jonkun
      pois lähteneen asiakkaan huoneesta mutta ystävällinen ele).Ruokajuomina viini ja olut sekä
      muut väkevät ovat paikallisia.Baari altaalla ja
      vastaaotossa auki aamusta iltaan.
      Voin suositella hotellia,kävimme myös illallisella toisissa ravintoloissa johon voi mennä samaan hintaan mutta ei ollut yhtään tähän
      tasoon verrattuna niin sanoivat muutkin matkalaiset.

      • Haremiin matkaaja

        Kiitos vinkeistä teille kaikille kysymykseeni vastanneille.
        Olemme myös menossa Haremiin, all inclusive. Olisin kiinnostunut vielä kuulemaan, mikä on se ravintola, jonka mainitset viestissäsi - mistä illallisravintolasta siis te ja muut piditte eniten? Entä jos käy esim. pizzalla Trattoriassa, joka ei kuulu all inc. pakettiin, mistä hintaluokasta silloin on kysymys (10% alen jälkeen)?! Onko rannalla joku baari, joka kuuluu pakettiin?


      • viikko sitten
        Haremiin matkaaja kirjoitti:

        Kiitos vinkeistä teille kaikille kysymykseeni vastanneille.
        Olemme myös menossa Haremiin, all inclusive. Olisin kiinnostunut vielä kuulemaan, mikä on se ravintola, jonka mainitset viestissäsi - mistä illallisravintolasta siis te ja muut piditte eniten? Entä jos käy esim. pizzalla Trattoriassa, joka ei kuulu all inc. pakettiin, mistä hintaluokasta silloin on kysymys (10% alen jälkeen)?! Onko rannalla joku baari, joka kuuluu pakettiin?

        Alueella rakennetaan koko ajan. Ihan uima-allasalueen vieressä. Osa ravintoloista oli suljettu esim. Coral allasbaari.
        Tosi vähän suomalaisia, mutta paljon venäläisiä, italialaisia ja egyptiläisiä.
        Olisi ollut kivempaa ilman rakennustyömaita. Tällä hetkellä nettisivuilla mainitaan asiasta, mutta kun varauksen esitteen perusteella tein ei kukaan mitään siitä sanonut.
        Vatsatauti alko vaivaamaan jo reissussa ja vieläkin jatkuu vaikka antibioottikuuri on syöty. Siis neljästä hengestä vielä kolme sairastaa...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      85
      4614
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      110
      3830
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      175
      3620
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      58
      2052
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1259
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      129
      1114
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      140
      1050
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      963
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      882
    Aihe