Stressi päiväkodissa

1416
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

että mun lapseni möläyttää vieraalle heti osoittensa ja puhelinnumeronsa.
Ja toisekseen, ei päiväkodeissa ole liikaa leluja. Niitä on aika vähän, juuri tuosta syystä, että on helpompi valita.
Osa on kaapeissa ja niitä vaihdellaan!
Retkistä olen kyllä samaa mieltä, ei 3v tarvitse retkiä.
Kun kysyy, mikä oli hauskinta, saa vastaukseksi juna/bussi/lokki joka kakki...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eläintarhassa ikään kirjoitti:

http://209.85.129.132/search?q=cache:RQVh9R-6KxEJ:www.sosiaalitaito.fi/ep/tiedostot/Lund_tarja_koulutusainiesto_osa3.pdf päiväkoti stressi&hl=fi&ct=clnk&cd=2&gl=fi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu